Rekonstrukce koupelny v panelovém bytě

1307706_90055810Ve starších panelákových bytech jsou koupelny neprakticky řešené. Obyvatelé se často rozhodují pro rekonstrukci dosluhujícího umakartového bytového jádra, které už neplní ani dekorativní, ani funkční úlohu. Bytové jádro je při rekonstrukci nahrazeno moderním stavebním řešením a navíc dochází ke změně interiérových dispozic. V dnešním článku se podíváme, jak se rekonstrukce koupelny v panelákovém bytě provádí.

Při rekonstrukci bytového jádra dochází k rozšíření koupelny, k výměně rozvodů vody, odpadů a dalších zařizovacích předmětů. Než se vůbec do rekonstrukce pustíte, měli byste si přivolat statika, který vám vypracuje posudek o technickém stavu domu. Máte-li byt v pronájmu, je nezbytné s přestavbou seznámit i majitele panelákového domu.

Jestliže je stav bytu uspokojující, pak se můžete pustit do rekonstrukce bytového jádra. Dnes již nepraktické umakartové jádro nahradíte tradičními materiály a využijete mokrý proces stavby (cihly, tvárnice). Jiným řešením jsou pak sádrokartonové panely, které zastupují suchý stavební proces.

ČTĚTE TAKÉ: Moderní trendy pro koupelny 2012

Rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce je poměrně náročnou činností, která vyžaduje nejen dostatek znalostí, ale i řemeslnou zručnost. Je tedy ideální, když si na rekonstrukci koupelny a bytového jádra pozvete odborníky, kteří rekonstrukci zvládnou rychleji, efektivněji a hlavně bezpečněji než vy, jako laici. Ušetříte si tak starosti, problémy a možná i finanční prostředky.

Spousta domácích kutilů se snaží udělat rekonstrukci bytového jádra sama, ale přitom nemají odborné znalosti, ani zkušenosti s touto činností. Jejich cílem je ale ušetřit peníze. V konečném důsledku ale spíše prodělají, než ušetří, protože nakonec si většina těchto kutilů stejně musí volat na pomoc odborníky.

Svépomocně, nebo objednat firmu?

To, co byste ušetřili za dodavatelskou firmu, ztratíte nákupem pomůcek a přebytečného materiálu. Ztráty utrpíte také ve zničeném materiálu, likvidaci odpadu a podobně. Nejen, že byste mohli prodělat, ale zároveň chyby laiků jdou často vidět. Je nepříjemné, když u vás půjde návštěva na toaletu, nebo si umýt ruce, a uvidí nepřehlédnutelné chyby.

Nechte si zrekonstruovat koupelnu, která vám bude vyhovovat designem a také vybavením. Koupelna se tak stane nejen místem, kde budete denně provádět hygienu, ale také místo, kde budete rádi relaxovat.

Sdílet článek

One thought on “Rekonstrukce koupelny v panelovém bytě

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *