Rozkládací pohovky – osloví vás svou praktičností a funkčností

rozkládací pohovky

Pohovky tvoří nepřehlédnutelnou dominantu každého obývacího pokoje. Tedy nejen to, kromě dekorační a estetické funkce plní i řadu dalších funkcí – například slouží jako ideální místo, kde si můžete odpočinout po náročném dni nebo kde můžete pohodlně posedět u hraní na konzoli. Vůbec nejpraktičtější jsou z pohledu funkčnosti rozkládací pohovky. Proč právě ony?

Ty totiž kromě možnosti na nich příjemně posedět nabízejí i několik dalších praktických funkcí. Jejich největší předností je bezesporu to, že po svém rozložení mohou posloužit k přespání návštěvám. Přesněji řečeno nejen to, dnešní moderní rozkládací pohovky jsou natolik pohodlné, že na nich můžete spát klidně i vy, a to každý den – nabízí totiž srovnatelné pohodlí jako postele! Třešničkou na dortu je pak skutečnost, že díky svým kompaktním a přizpůsobitelným rozměrům se rozkládací pohovky skvěle hodí i do těch nejmenších místností.

Pohovka by měla mít pevnou konstrukci a příjemný potahový materiál

Jestliže uvažujete o koupi rozkládací pohovky, měla by krom praktičnosti hrát prim i její pohodlnost. Porozhlédněte se tedy po takových pohovkách, které mají měkké polstrování a jejich potah je vyroben z příjemného materiálu – toto kritérium splňují zejména látkové potahy a ty vyrobené z eko kůže. Chcete-li se přesvědčit, jak je pohovka pohodlná, neostýchejte se na ni uvelebit přímo v prodejně, jen tak totiž skutečně poznáte, jestli vám plně vyhovuje.

Samozřejmostí by mělo být, aby konstrukce pohovky byla dostatečně pevná. Vyplatí si vybrat zejména rozkládací pohovku s kovovou konstrukcí. Ani u té nejpevnější konstrukce však ale nikdy nepřekračujte výrobcem stanovenou nosnost. V neposlední řadě je potřeba myslet i na barvu pohovky – ta by měla ladit k celkovému interiéru místnosti kde má být umístěna. Oblíbené jsou zejména hnědé, béžové a červené rozkládací pohovky.

Rozkládací pohovka s úložným prostorem vyřeší 2 problémy najednou

Jak již bylo zmíněno, tak rozkládací pohovky dokáží vyřešit problém, když k vám přijde návštěva a vy ji nemáte kam usadit nebo ji nemáte kde nechat přespat. Navíc pokud si pořídíte rozkládací pohovku s úložným prostorem, tak tím vyřešíte i další z problémů, který trápí nejednu domácnost. Již více totiž nebudete muset řešit, kam s přebytečnými a nepotřebnými věcmi, ty totiž budete moci uskladnit do úložného prostoru rozkládací pohovky.

Dávno pryč je navíc doba, kdy nákup rozkládací pohovky zruinoval vaši peněženku. Dnes se dají rozkládací pohovky sehnat za méně než 4 tisíce korun. Za tuto přijatelnou cenu pak dostanete velmi praktického pomocníka do domácnosti, který dokáže nahradit gauč, postel a skříň!

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *