Rozkvetlý balkón

Možná jste ve stejné situaci. Milujete kontakt s přírodou, pěstování, sázení a zalévání kytiček. Sem tam byste mezi vlastnoručně vypěstovanou zelení rádi poseděli s rodinou či přáteli se sklenkou dobrého vína nebo jen tak s kafíčkem. A co takhle chvilka volného času v parném létě?

Také by se vám líbilo opalovat se uprostřed květin?

Komu ne. Některým z nás však osud nenadělil zahrádku vhodnou k realizaci našich pěstitelských a relaxačních tužeb, ale byt uprostřed velkoměsta. Máme-li štěstí, má náš příbytek alespoň balkón. Říkáte si, k čemu balkón? Na něm vy přece tak maximálně sušíte prádlo. Nebo už se stal skladištěm sezónních sportovních potřeb a nevyužitých květináčů? Zkuste se zamyslet nad tím, zda by s tím nešlo něco udělat. Zkuste přetvořit svůj balkónový mini prostor v líbeznou oázu zeleně. Že máte málo času? Využijte našich rad a nechte se inspirovat. V obchodě si řekněte o samozavlažovací květníky i závěsné květináče. Klidně až týden vydrží rostlina s vodou, kterou jí dáte do rezervoáru truhlíku. Vám odpadá časté zalévání a rostlina je také spokojená. Vezme si totiž jen tolik vody, kolik doopravdy potřebuje.

Ušetřete čas i úklid spojený s hnojením rostlinek a zkuste používat tekutá hnojiva rozpustná ve vodě. Skvělým řešením jsou i tablety, které vložíte do květináčů a pozvolným rozpouštěním se pak zajišťuje hnojení až po dobu několika měsíců. Poohlédněte se po přírodních hnojivech v této formě, ať můžete mít dobrý pocit z toho, že se chováte ekologicky. Zajímavá je i myšlenka malých domácích kompostů na bio odpad z domácnosti. Tak si můžete vytvořit své vlastní zcela ekologické hnojivo. Stačí malá bedýnka, kterou osadíte žížalami.

Častým argumentem „proč ne“ je i obava z nepřiměřené zátěže vzniklé z váhy hlíny v květináčích. Využijte lehoučkou polystyrenovou drť, která bude fungovat jako drenáž. Samotné stěny balkónu snadno ozdobíte popínavou zelení, případně závěsnými květináči. Stojící květináče zase dávají prostor pro vaši fantazii, povrchová vrstva je jak dekorativní, tak i praktická. Před zvídavými pohledy můžete balkón ochránit bambusovou rohoží či samolepicí tapetou odpovídajícího dekoru.

Možná jste ve stejné situaci. Milujete kontakt s přírodou, pěstování, sázení a zalévání kytiček. Sem tam byste mezi vlastnoručně vypěstovanou zelení rádi poseděli s rodinou či přáteli se sklenkou dobrého vína nebo jen tak s kafíčkem. A co takhle chvilka volného času v parném létě? Také by se vám líbilo opalovat se uprostřed květin? Komu ne. Některým z nás však osud nenadělil zahrádku vhodnou k realizaci našich pěstitelských a relaxačních tužeb, ale byt uprostřed velkoměsta. Máme-li štěstí, má náš příbytek alespoň balkón. Říkáte si, k čemu balkón? Na něm vy přece tak maximálně sušíte prádlo. Nebo už se stal skladištěm sezónních sportovních potřeb a nevyužitých květináčů? Zkuste se zamyslet nad tím, zda by s tím nešlo něco udělat. Zkuste přetvořit svůj balkónový mini prostor v líbeznou oázu zeleně. Že máte málo času? Využijte našich rad a nechte se inspirovat.

V obchodě si řekněte o samozavlažovací květníky i závěsné květináče. Klidně až týden vydrží rostlina s vodou, kterou jí dáte do rezervoáru truhlíku. Vám odpadá časté zalévání a rostlina je také spokojená. Vezme si totiž jen tolik vody, kolik doopravdy potřebuje.Ušetřete čas i úklid spojený s hnojením rostlinek a zkuste používat tekutá hnojiva rozpustná ve vodě. Skvělým řešením jsou i tablety, které vložíte do květináčů a pozvolným rozpouštěním se pak zajišťuje hnojení až po dobu několika měsíců. Poohlédněte se po přírodních hnojivech v této formě, ať můžete mít dobrý pocit z toho, že se chováte ekologicky. Zajímavá je i myšlenka malých domácích kompostů na bio odpad z domácnosti. Tak si můžete vytvořit své vlastní zcela ekologické hnojivo. Stačí malá bedýnka, kterou osadíte žížalami.Častým argumentem „proč ne“ je i obava z nepřiměřené zátěže vzniklé z váhy hlíny v květináčích. Využijte lehoučkou polystyrenovou drť, která bude fungovat jako drenáž. Samotné stěny balkónu snadno ozdobíte popínavou zelení, případně závěsnými květináči. Stojící květináče zase dávají prostor pro vaši fantazii, povrchová vrstva je jak dekorativní, tak i praktická. Před zvídavými pohledy můžete balkón ochránit bambusovou rohoží či samolepicí tapetou odpovídajícího dekoru.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *