Rustikální kuchyně

rustikální kuchyně

Pokud stále nevíte, co za význam si představit pod slovem rustikální, zde je pro vás jednoduché vysvětlení – rustikální styl nábytku, ať už kuchyňského nebo jiného, vychází z tradičního vybavení domů minulých století, inspirace je čerpána zejména ze selského stylu. Představte si kuchyně našich babiček a prababiček, skříňky a kredence s plastickými detaily, masivní dřevo a vyřezávané detaily; to vše na vás dýchne tradici a teplo domova. A co víc si přát?

Proč vybrat?

Na rozdíl od moderně koncipovaných kuchyní mají kvalitní rustikální kuchyně jakési starobylé kouzlo, které dodává bytu či domu příjemnou atmosféru, hodí se do velkých i malých prostor a i když vypadají tradičně a připomínají ladovské knížky, skvěle jdou kombinovat s moderní technikou a kuchyňskými spotřebiči – proto jsou rustikální kuchyně stále oblíbené a žádané.

Kvalita na prvním místě

Jakmile se jednou rozhodnete pro tradici, je důležité, aby se nepřestřelila hranice vkusu a design nepřešel do kýče. Ideální je zvolit výrobu kuchyňské linky na míru a za konzultace s výrobcem sestavit takovou výbavu, aby prostor vašeho bydlení příliš nezadusila a nehýřila příliš mnoha prvky. Takže výběr dodavatele linky není radno zanedbat a zvolit tu nejlevnější možnost. Výroba kuchyní v Brně je opravdu rozmanitá, jelikož je rustikální styl stále velmi populární, výrobců se nabízí mnoho.

Lze zvolit i finančně náročnější variantu, a to skutečný vintage, kdy lze nakombinovat již použitý rustikální nábytek z bazaru či prodejen se starožitným nábytkem – ovšem pozor na kombinaci různých druhů dřeva. V mnoha případech je nutno pro sladění kompletu do jednotného celku nábytek restaurovat a takovéto opravy stojí mnohdy více, než nová kuchyně.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *