S regály a přepravkami k dokonalému skladovému hospodářství

přepravky

Pořádek na pracovišti je jednou ze základních podmínek kvalitně odvedené práce. Proto je tak důležité, aby každá věc měla svoje místo. A to získá díky regálům a přepravkám, s nimiž se řád udržuje poměrně snadno. K dispozici jsou v různém provedení, aby si mohl vybrat opravdu každý. Díky tomu může skladové hospodářství šlapat na jedničku.

Regály jako nezbytná součást skladového hospodářství

Když se řekne regál, nejspíš si představíte otevřené police, na nichž lze naskládat materiál. I regály však dovedou být velmi variabilní. V nabídce nejen kamenných prodejen, ale také internetových obchodů jsou totiž regály konzolové, paletové nebo mobilní, dále regálové plošiny. Jejich variabilita usnadňuje uspořádání ve skladě, protože výběr regálu je možné přizpůsobit velikosti předmětů, které se na něho budou dávat. Například mobilní regály se využijí hlavně při archivaci dokumentů v podniku.

Díky regálovým plošinám lze maximálně využít prostor ve skladech, protože se dají vyprojektovat na míru podle požadavků zákazníka. Ocelové plošiny bývají vyrobené z válcovaných profilů a přístup na ně je řešený schodištěm. Konzolový regál nejspíš využijete při skladování dlouhého materiálu bez použití palet.

Univerzální přepravky usnadňují logistiku

Při přepravě materiálu je důležité brát zřetel na to, v čem bude přepravován. Během přepravy nesmí dojít k jeho poškození. Tudíž je zapotřebí vybrat přepravky, s nimiž se dobře manipuluje a které jsou vyrobené z odolného materiálu. Protože se velmi často přepravky používají také v potravinářství, musejí zároveň splňovat hygienické podmínky. Euro přepravky všechno toto splňují, jsou tedy vhodné do  průmyslového, potravinářského nebo zemědělského odvětví. Jejich výraznou vlastností je stohovatelnost, díky čemuž je možné je použít ve všech dopravních zařízeních.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *