Střešní krytina: Která bude pro váš dům nejlepší?

střešní krytina

Dům bez střechy je smutný a neúplný. Zatéká do něho a bydlet se v něm nedá. Proto, když stavíte dům nový nebo ten starý rekonstruujete, bude střecha jedním z nejpodstatnějších kroků, které učiníte. Vybrat si vhodnou střešní krytinu nemusí být právě jednoduché, jelikož nabídka na trhu je široká. Jaké máte možnosti?

Podle jakých parametrů vybrat vhodnou krytinu na střechu?

Zřejmě důležitým hlediskem bude potřeba financí na její pořízení. Vsadíte raději na pálenou nebo betonovou tašku, nebo dáte přednost plechu, který ve srovnání s ostatními vychází podstatně levněji? Vyberou si ho tedy ti stavebníci, kteří chtějí mít kvalitní střechu za přijatelnou cenu. Střešní krytina z plechu patří aktuálně k velmi vyhledávaným produktům.

Jaké jsou výhody plechové střešní krytiny?

Hlavní předností plechové střešní krytiny je její nízká hmotnost, která tolik nezatíží konstrukci střechy. Vyrábí se z pozinkovaného plechu, který po dlouhou řadu let vydrží v dokonalém technickém a vizuálním stavu. Tyto střechy nevyžadují prakticky žádnou údržbu a snadno se čistí. A navíc jejich moderní vzhled a inovační vzory podtrhnou vzhled budovy a dodají mu osobitý styl. Dnes už není problém přizpůsobit barvu plechové střechy potřebám majitelů nemovitosti. Barvy jsou aplikovány ve více vrstvách, a tím zajišťují vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům. Uvádí se, že plechová střešní krytina může vydržet dobře sloužit i celých šedesát let. Tolik roků už opravdu svědčí o jejich kvalitě.

Střecha s posypem

Kromě plechových střech se na trhu setkáme také se střechami s posypem. Plechová střešní krytina s posypem se vyznačuje jednoduchou montáží plechů a vysokou odolností vůči nepřízni počasí. Produkty jsou dostupné v různých barvách, imitují dokonce šindel, klasické keramické nebo betonové tašky. Na střeše působí elegantně.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *