Střešní okna dodají vašemu podkroví styl

Podkrovní byty představují v poslední době velký trend. Kdysi sloužilo podkroví spíše jako úložný prostor pro skladování všeho nepotřebného, co se v domácnosti najde, pro uložení sezonních věcí, sušení prádla apod. Jenže bydlení v podkrovním bytě má nesmírné kouzlo, na čež už přišlo mnoho z nás, kteří v takovém bytu žijí. Z velké míry dodávají těmto bytům tu správnou atmosféru střešní okna. A na ty se právě v tom dnešním článku zaměříme.

Hlavní výhody střešních oken

Střešní okna krásně prosvětlí podkrovní interiér, který je jinak velmi tmavý, aniž by byly vyžadovány nároky na prostor a museli jste si sáhnou hluboko do kapsy. Střešní okna představují rozhodně méně náročnou investici, než třeba vestavba vikýřů a mansard. Ve spojení s vhodnými izolačními materiály zajistí plnohodnotné bydlení, aniž by docházelo k nějakých tepelným ztrátám apod. Střešní okna jsou vhodná do každého podkrovního interiéru a každopádně zapadnou i do toho vašeho. Velkou výhodou je i fakt, že existuje několik typů střešních oken od nejrůznějších výrobců, kterými jsou např. Velux, Roto, Dachstar, Onduline a další. Na střešní okna je možné pořídit vhodnou stínící techniku, ať už třena žaluzie či rolety.

Jaká střešní okna pořídit?

Střešních oken se vyrábí několik typů, které se mezi sebou liší především konstrukcí a způsobem ovládání. Mezi základní typy patří:

  • Střešní okna kyvná – tato okna se otáčejí kolem vlastní osy umístěné uprostřed okna. Tento typ oken je univerzální a také se nejběžněji používá. Hodí se pro všechny střechy, ať už s malým nebo velkým sklonem. Nevýhodou může být to, že při otevření brání ve výhledu.
  • Střešní okna výklopná – U tohoto typu budete mít lepší výhled. Nehodí se však pro střechy s větším sklonem. Mohou být instalována pouze na sklon do 55 stupňů. Představují dražší variantu, ale poskytnou prostoru pocit volnosti.

Oba typy oken umožňují pohodlné větrání, neboť mohou být opatřeny ventilační klapkou. Tuto funkci byste měli při pořízení oken požadovat, protože se vám bude určitě hodit.

Pokud toužíte bydlet v podkrovním bytě, lze z něj v každém případě vytvořit nádherné bydlení. Pomocí moderních materiálů a vybavení, včetně střešních oken můžete mít krásný domov s nádechem romantiky a jedinečnosti.

Sdílet článek

One thought on “Střešní okna dodají vašemu podkroví styl

  1. Je to velmi stylové, ale pozor na kvalitu konstrukce – v tomto případě hrozí časté zatékání

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *