Světelné kabely jako tip na kouzelné vánoční osvětlení

světelná dekorace

Chcete, aby váš domov dýchal tou pravou vánoční atmosférou? Co třeba desítky až stovky drobných světýlek, které rozzáří dům? A právě tento požitek vám dopřejí světelné kabely. Kouzlo Vánoc tkví v drobnostech, k nimž venkovní osvětlení určitě patří. Vedle vánočního stromečku nezapomínejte ani na rozsvícení okolí vašeho domu, světelná dekorace se bude líbit jak vám, tak každému, kdo půjde okolo.

Vánoční výzdoba bytu, domu, chaty i chalupy

Nevíte, co si pod pojmem vánočního světelného kabelu představit? Kabel je v podstatě několik metrů – 10 nebo 20 m – dlouhá hadice z tvarovatelného plastu s velkým množstvím různě barevných LED diod. Ve dvaceti metrovém kabelu jich najdete až 480. Jeho součástí je také napájecí kabel. Instalace světelného kabelu v domácnosti nebo ve venkovním prostředí je velice jednoduchá – prostě světelný kabel natáhnete tam, kde ho chcete mít, a zapojíte pomocí napájecího kabelu do elektřiny. Světelný kabel se hned rozsvítí a vykouzlí krásnou vánoční náladu, která vám vyrazí dech.

vánoční světelný kabel

Vánoce jsou časem, které děti milují a dospělým z nich jde hlava kolem. Těch starostí, které se na ně valí ze všech stran. A přitom stačí málo, aby se člověk zklidnil a začal vychutnávat vánoční atmosféru. K ní ovšem musí něčím přispět. Chcete-li mít okolo sebe romantické kouzlo Vánoc a cítit se příjemně, ozdobte okolí svého domu nebo interiér bytu světelnými kabely. Jejich použití je velmi snadné a nezabere příliš času. Instalovat je dokáže i ten, který si s elektrickým proudem jinak moc nerozumí.

Světelnými kabely lze vyzdobit byt i dům, chatu, chalupu, hotely a firemní prostory, samozřejmě jimi nazdobíte také venkovní prostředí – zahradu a stromy na ní. Záleží pouze na vašem rozhodnutí. Světelné kabely – chcete-li světelný had – jsou ideální pro výzdobu předmětů větších rozměrů nebo budov. LED kabely disponují velmi pevným materiálem, který odolává nepřízni počasí, protože přečká silný mráz i sníh, stejně jako dešťové kapky, a to díky použitému pevnému materiálu.

V čem tkví výhoda světelných kabelů

  • První, co vás asi napadne v souvislosti s použitím světelných kabelů, je spotřeba elektrické energie. Pochopitelně nikdo nechce platit obří účty za elektřinu, když si během vánočního času zkrášlí okolí svého domu. Na toto myslí výrobci vánočního osvětlení a na trh přišli s LED světelnými kabely, které jsou energeticky velmi málo náročné. Obvykle se udává, že LED diody mají o 90 % nižší spotřebu elektrické energie oproti běžným žárovkám. Ke svícení jim stačí minimum elektrické energie, aby vydávaly příjemné a do daleka viditelné světlo. Díky tomu lze pak osvětlit celý dům dlouhým LED světelným kabelem a nestresovat se přitom, kolik za elektřinu zaplatíte.
  • Další výhodou světelných kabelů je jejich délka. Není žádný problém koupit kabel v délce 20 metrů. Toto vám už určitě bude stačit k nasvícení domu. A pokud se vám zdá studené nebo teplé bílé světlo příliš obyčejné, klidně si kupte barevné. Světelné kabely se vyrábějí v různých barvách – modré, červené, zelené, žluté. V sortimentu internetových obchodů a kamenných prodejen najdete také světelný kabel, který hýří barevnými LED světly – vhodné zvláště pro ty z vás, kteří se nedokážete rozhodnout ke koupit jedné určité barvy. Svůj dům či byt rozzáříte hned několika barvami najednou.

Tipy na použití světelných dekorací

  • Při zdobení interiéru nebo exteriéru světelným kabelem záleží na vaší tvůrčí invenci – většinou jím však asi budete zdobit buď budovu, nebo na zahradě stromy, k čemuž se zvláště hodí díky svojí délce. Není problém s ním vyzdobit i vysoký jehličnan. Pokud budete zkrášlovat budovu, pěkně vypadá světelný kabel natažený po obvodu střechy. Pochopitelně každý nebydlí v rodinném domě, a přesto chce mít své okolí připravené na vánoční čas. Je-li součástí vašeho bytu i balkon, ozdobte si ho světelným kabelem a vneste do svého domova kouzelnou a romantickou náladu, která se na vás okamžitě přenese.
  • Potrpíte-li si na hezky vyzdobený byt během vánočních svátků, pak kromě nazdobeného vánočního stromku můžete také sáhnout po světelných kabelech. Ty vám interiér nasvítí a vykouzlí sváteční atmosféru. Zajímavě se kabely vyjímají v okolí oken, jimiž jejich světlo vychází až na ulici, a tím přitahuje zraky kolemjdoucích. Nebojte se světelné hadice použít v jakékoliv místnosti vašeho bytu – vždyť vánoční osvětlení patří k současným Vánocům. Rozzářené ulice a domovy dotvářejí celkovou atmosféru posledních dnů daného roku, bez čehož si už ani toto období neumíme představit.
  • Světelnými kabely lze vyzdobit pochopitelně nejen domácnosti, ale také provozovny, firemní prostory a obchody. I ony chtějí navodit tu správnou náladu mezi svými zákazníky a přílákat jejich zrak. Krásně vánočně vyzdobená výloha je pastvou pro oči a k tomu přispívá právě také vánoční osvětlení v různých barvách. Dekorativními světly lze ozdobit také vnější okolí firemní budovy nebo obchodu. Na krásně rozzářený strom se každý rád podívá. Takto upravené prostředí je pak hezkou vizitkou.

Dekorativní světla

POZOR: Při instalaci světelného kabelu nikdy nezkracujte jeho délku. Takový zásah by mohl mít na svědomí také případné úrazy od elektrického proudu, o což určitě nestojíte. Miminálně by se však na světelný kabel už nevztahovala záruka.

Vánoce dle gusta každého z nás

Vánoční svátky mají hlubokou tradici a představují nejoblíbenější část zimního období. I díky obvykle delšímu volnu se snaží každý z nás tyto chvíle maximálně užívat. Pravou atmosféru vykouzlí mnohdy souhrn maličkostí – vezměte si například zmiňované světelné dekorace v podobě LED kabelů – vždyť přece nejrůznější světýlka zvednou náladu každému z nás a Vánoce tak získají na své jedinečnosti. Přemýšlíte, že letos ozdobíte světelnými kabely i váš domov? Pokud ano, tak na nic nečekejte a poohlédněte se, jaká světelná dekorace nejvíce osloví!

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *