Vchodové dveře do bytu – kouzlo prvního dojmu

vchodové dveře do bytu

Vstupní dveře jsou těmi nejdůležitějšími ve vašem bytě. Nejen že jsou tím prvním, čeho si návštěva všimne, ale především chrání byt před zloději. Je tedy nutné zvolit takové dveře, které budou vyváženou kombinací vysoké bezpečnosti a reprezentativního vzhledu. Reprezentativní vzhled se však rozhodně nerovná tomu okázalému, zapomeňte na zbytečně luxusní prvky – jimi vybavené dveře by totiž mohly provokovat a lákat nenechavce.

Co se týče designu, tak většina vchodových dveří se vyrábí jako jednolité a plné, není nicméně problém sehnat ani ty, jež jsou ozvláštněny kupříkladu skleněnou výplní. Samozřejmě se ve většině případů jedná o dostatečně kvalitní, silné, bezpečnostní sklo, tudíž se nemusíte bát, že by tím byla výrazněji snížena schopnost těchto dveří chránit váš majetek, nutno však podotknout, že se tyto prosklené vstupní dveře hodí spíš do rodinných domů.

Dostupné jsou v celé řadě barev a materiálů

Dalšími nezbytnými vlastnostmi, které by měly vhodné vchodové dveře do bytu mít, jsou zvukové a tepelně izolační schopnosti. To znamená, že by tyto dveře měly být schopny tlumit hluk z chodby, a zároveň by neměly umožňovat to, aby na chodbě domu bylo slyšet každé slovo, které u vás v bytě zazní. Podobně by pak měla fungovat i ochrana proti výkyvům teplot – v zimě by dveře neměly propouštět chlad a v létě zas přebytečné teplo. Pokud toto vchodové dveře umí, bude u vás doma pokaždé krásné ticho a příjemná teplota.

Nyní se vraťme na chvíli k estetické stránce vstupních dveří do bytů. Ty jsou dostupné různých materiálech a barvách. Nestárnoucí klasikou jsou ty dřevěné, které se vyznačují dlouhou životností a nadčasovým designem, velmi populární jsou ty vyráběné z ořechového nebo dubového dřeva, což je velmi tvrdé dřevo. Dále si ale můžete do bytu pořídit ocelové či plastové dveře, i ty dokonale splní svůj účel. Z barev pak převládají bílé vchodové dveře a ty v barvě přírodního dřeva.

Dokáží ochránit i před požárem

Kategorií tak trochu samou pro sebe jsou protipožární dveře, které si mimo jiné začínají čím dál tím častěji nacházet cestu do českých domácností. Může za to jednak přísnější evropská legislativa, největší podíl na tom má ale jednoznačně fakt, že si lidé začínají stále více uvědomovat, jak velice se investice do protipožárních vchodových dveří vyplatí. V případě vzniku požáru totiž mohou protipožární dveře sehrát klíčovou roli v tom, jak rozsáhlé škody nakonec budou.

Na závěr se ještě zmiňme o cenovém rozmezí, ve kterém si je možné vybírat vchodové dveře do bytu. Ceny těch nejlevnějších začínají už na částce kolem 2 tisíc Kč. Průměrně je pak třeba počítat s investicí okolo 4 tisíc korun. Nicméně na nákup těch nejkvalitnějších bezpečnostních a protipožárních dveří si připravte i více než 10 000 Kč.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *