Venkovní stínící technika ochrání i ozdobí vaše okna

window-896235_1280

Stínící prvky jsou dnes již běžnou součástí staveb a počítá se s nimi již ve fázích projektu. U starších domů je nutno zabudovat venkovní stínění dodatečně, pokud se pro něj rozhodneme, ale nemusí to být velký problém. Většinou se jedná o žaluzie, rolety nebo markýzy.

Investujte do kvality

Výběr je mnohdy podceňován, zbytečně slevujeme z kvality a nepromyslíme vše dostatečně dopředu. Přitom investice do venkovních žaluzií a rolet není zrovna malá a vsadit na kvalitní výrobky, které budou bez potíží fungovat dlouhá léta a vydrží všemožné nápory počasí a každodenního používání, se ve výsledku vyplatí.

Jak na větrání v létě?

K nejkvalitnějším patří výrobky Climax, které nám dávají na výběr z širokého množství typů, rozměrů i barev. Venkovní i vnitřní stínění lze doplnit i sítěmi proti hmyzu, které v létě doopravdy oceníme. Díky nim budeme moct libovolně větrat a vyhneme se přítomnosti nežádoucích hmyzích návštěvníků našeho obydlí. Určitou funkci protihmyzí ochrany plní ale i venkovní žaluzie a rolety při zataženém stavu.

Mnoho benefitů exteriérového stínění oken

Žaluzie zvenku oken pozmění pozitivně tvář domu, zlepšují celkově klima v domě, nedovolí slunečním paprskům proniknout až k oknu a v zimě naopak neuniká tolik vzácného tepla ven. Určitě oceníte i akustickou izolaci od vnějšího prostředí. Je nutno podotknout, že venkovní žaluzie dokážou domov chránit i před zloději a tvoří mechanickou překážku, která mnohé z nich od vloupání odradí.

Jakou metodu montáže zvolit

Montáž exteriérových žaluzií je možná jak podomítkovou metodou, převážně u novostaveb, kdy se s nimi již dopředu počítá, nebo předokenní metodou, která je možná dodatečně a více zasáhne do exteriéru stavby. Vždy se ale najde nějaké řešení na míru ušité právě vašemu domu.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *