Visco-paměťová matrace a sendvičová matrace – vlastnosti a srovnání

Snad všichni z nás si moc dobře uvědomujeme potřebu a důležitost odpočinku a relaxace. Odpočívat lze různým způsobem, dokonce i pohybem, nicméně odpočinek je samozřejmě nejvíce spojen se spánkem. A pro spánek je neméně důležitá kvalitní matrace, rošt a postel. Není třeba o nutnosti kvalitní postele obecně ani debatovat.

Každý z nás je jiný. Máme odlišné potřeby a rozměry. Rovněž někomu může vyhovovat více to, jiného zase ono. To co je po jednoho příjemné, může být pro druhého nepříjemné. Díky široké nabídce matrací však máme všichni možnost si pořídit takovou, která nám bude maximálně vyhovovat. Výběr matrace není zrovna nejsnadnější, je třeba mu věnovat dostatečný čas a pokud potřebujete poradit, máme pro vás alespoň srovnání dvou oblíbených typů matrací. Zhodnotíme vlastnosti Visco-paměťové matrace a sendvičové matrace. Pro konkrétní příklad jsme pak zavítali do e-shopu Sconto nábytek, jež se u nás řadí k předním prodejcům matrací a roštů.

Visco-paměťová matrace

Pod pojmem visco-paměťová pěna si můžete rovněž představit i spojení líné pěny. Zvláštní vlastností tohoto materiálu je přizpůsobení se teplotě. Působením tepla totiž měkne. Jakmile si na matraci lehnete, dokonale se přizpůsobí vašemu tělu. A když vstanete, a tím se začne matrace ochlazovat, pomalu se vrací do původního tvaru. Díky této vlastnosti dochází k rovnoměrnému rozložení a ke snižování tlaku, jež na organismus působí. Tím se krásně uvolní svaly a vy budete odpočatí.

V e-shopu Sconto nábytek lze z visco pěny pořídit kupříkladu matraci MED PUR. Jedná se o luxusní sedmi zónovou pěnová matrace, konkrétně z visco pěny MEMORY v kombinaci se studenou pěnou. Tato matrace má perfektní anatomické přizpůsobení a výbornou bodovou elasticitu. Nabídne vám dokonalý komfort a vy pocítíte po ránu naprostou úlevu. Matrace disponuje také tenkými kanálky v pěně, což urychluje cirkulaci. Každá matrace by totiž měla dýchat. Oceníte rovněž dvojitý potah s klimatickou ANTISTRESS vrstvou. Ten můžete navíc sejmout a vyprat. Matrace je vysoká 20 cm a hodí se zejména na lamelový rošt. Spát na ni mohou osoby s váhou do 120 kg.

Sendvičová matrace

Velice populární jsou v poslední době sendvičové matrace, jejichž hlavní výhodou je kombinace dvou i více materiálů. Kombinace může být různá a tím pádem matrace sčítá jiné vlastností. Díky spojení více materiálů matrace získá mnohem lepší elastické vlastnosti, poskytuje potřebný komfort a tuhost dle potřeby

Sconto nábytek má ve své nabídce několik sendvičových matrací, my jsme si pro porovnání vybrali matraci SATURN. Matrace má sendvičové jádro a kombinuje kokosovo-latexové desky s polyuretanovou pěnou. Dvě kokosovo-latexové rohože zajišťují dlouhou životnost matrace, polyuretanová pěna pak zabezpečuje potřebné ortopedické vlastnosti a to, že se budete na matraci cítit příjemně. Na ložné ploše se nachází sedmi zónový masážní profil. Matrace však není vhodná pro polohovatelné rošty, nejlépe se hodí na lamelové. Potah můžete vyprat. Matraci SATURN mohou využívat osoby s váhou do 130 kg.

Jestliže vás některá z uvedených matrací zaujala a vy uvažujete o její koupi, případně si hodláte pořídit třeba naprosto jinou matraci, doporučujeme zavítat do e-shopu Sconto nábytek a navštívit sekci http://www.sconto.cz/cz/produkty/matrace-rosty. Zde si jistě vyberete matraci, která vám bude vyhovovat.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *