Vybíráme barvy do interiéru podle teploty, sytosti a světlosti

Malování pokojů

Nátěry zdí v interiéru je třeba jednou za čas obměnit. Zdi se špiní dnem i nocí, někdy jsou špinavé od našich neumytých rukou, jindy se o ně otřeme, v mnoha případech na zdi něco vystříkne. Nátěry zkrátka nezůstávají krásné dlouhá desetiletí, je třeba je pravidelně obnovovat, aby interiéry byly stále tak krásné a příjemné. Pokud jste se rozhodli po letech vymalovat zdi v pokojích, doporučujeme se zaměřit na výběr správné barvy. Barvy se vybírají na základě jejich sytosti, světlosti a také teploty. 

Dnes existuje mnoho barev, vybírat si můžete ze skutečně široké palety barev, jedna je hezčí než druhá. Abyste však svého výběru nelitovali, projděte si všechny aspekty barev a vyberte si s pečlivostí tu, která bude zdobit vaše zdi v interiérech. 

Teplota barev

Barvy se vybírají dle jejich teploty. Existují teplé a studené barvy. Zatímco k teplým barvám patří ty, které při pohledu na ně zahřejí, chladné barvy doženou člověka do odpočinkové nálady. Zatímco teplé barvy dokážou člověka stimulovat a povzbudit ho, studené barvy člověka spíše uspí. Doporučujeme proto do ložnic přinést chladnější tóny barev, do pracoven se nebojte vnést teplejší barvy, jako jsou odstíny červené nebo žluté. 

Pokud se rozhodnete už nyní pro konkrétní barvu, obraťte se na malíře z Ostravy, kteří vám vymalují interiér jedna, dvě. Malování pokojů je jejich prací, po sobě si dokonce umí i uklidit. 

Sytost barev

Pokud máte vybranou barvu, jaký její odstín si vybrat? Ideální je vybrat si světlejší a méně sytý odstín barvy, jelikož příliš syté barvy mohou v interiéru působit rušivě a až agresivně. Pokud víte, že v nějaké místnosti nebudete trávit příliš času, klidně se sytých barev nebojte. 

Světlost barev

Posledním aspektem, který je třeba brát v potaz v případě, že se rozhodnete vymalovat, je světlost barev. Obecně platí pravidlo, že tmavou barvou místnost opticky zvětšíte, pokud navíc projasníte strop světlejší barvou.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *