Vyznejte se v druzích křovinořezů

křovinořez

Každý zahradník potřebuje mít po ruce několik strojů. A vedle tradičních benzínových sekaček je to také křovinořez, který se využije nejen na podzim a na jaro, ale prakticky po celý rok. Jeho role je nezastupitelná a na zahradě se jedná o velmi podstatného pomocníka. Jenže jak vybrat toho pravého, když je na trhu nespočetně mnoho druhů? Pojďme se seznámit se všemi druhy. 

Benzínové křovinořezy 

Křovinořezy mají oproti tradičním sekačkám plno výhod. Patří k nim i to, že jsou velmi univerzální, proto je užijete prakticky na jakékoli zahradě, jakýchkoli rozměrů. Mezi vůbec nejatraktivnější patří benzínové alternativy, které jsou velmi spolehlivé, dostatečně výkonné a vhodné hlavně pro velké zahrady. Přesto nejsou drahé, jejich cena je velmi přívětivá. 

Mluvíme o vůbec nejklasičtějším druhu křovinořezu, který se na trhu nachází. Slouží hlavně pro údržbu parků nebo větších zarostlých ploch, oceníte je však i v méně náročných podmínkách, než jakými jsou pro zahradníky parky. 

Elektrické křovinořezy

Ekologičtější cestou jsou elektrické křovinořezy, které jsou stejně lehké a stejně snadné na manipulaci. Hodí se hlavně do předzahrádek a nebudou vadit ani sousedům, a to hlavně díky své tichosti. A stejně jako benzínové alternativy, jsou i elektrické křovinořezy atraktivní svou cenou. 

Je však třeba konstatovat, že křovinořez musíte mít prakticky neustále v zásuvce, v čemž tkví hlavní nevýhoda tohoto modelu. Pro zahrady rozprostírající se kolem domů je to však ideální alternativa.

Akumulátorové křovinořezy

V neposlední řadě musíme zmínit také akumulátorové křovinořezy, které jsou vhodné hlavně pro větší zahrady, protože se s nimi dostanete prakticky kamkoliv. Nejsou ani tolik hlučné a neprodukují žádné zplodiny, jak by se mohlo jevit. 

S tímto modelem si však spíše poradí statní pánové. Akumulátorové křovinořezy totiž nepatří k nejlevnějším.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *