Zajímavé řešení exteriéru domu: Venkovní žaluzie, garážová vrata a posuvné brány

venkovní rolety

Svítí-li slunce do bytu, je to na jedné straně příjemné, protože sluneční paprsky dodávají místnosti jas a teplo. Naproti tomu je-li byt situován spíše na jih, pak je občas třeba se před sluncem schovat. Možností, jak toto učinit, je více – můžete do bytu dát závěsy, žaluzie nebo rolety.

Venkovní žaluzie a rolety

Jako vhodné řešení zatemnění místnosti se nabízejí venkovní rolety od firmy Bubík. Vyrábějí se z hliníku v různém barevném provedení tak, abyste si mohli vybrat takové, jež vám budou ladit s fasádou. Mívají pohon na elektromotor, nebo pomocí lanka, jež se ovládá ručně. Když se jejich ovládání propojí s centrálními řídícími hodinami, je možné rolety ovládat i přes chytrý telefon. Jejich nespornou výhodou je vedle ochrany před přílišným slunečním zářením také ochrana před vloupání či nadměrným hlukem z okolí. To jistě ocení každý, kdo bydlí v blízkosti rušných ulic.  

Ať už se jedná o rolety nebo venkovní žaluzie, když je máte na svém domě instalované, určitě zaznamenáte také úsporu nákladů za vytápění nebo klimatizaci.  

Posuvné nebo křídlové brány

Jak vyřešit vstupní část vašeho pozemku? Jestliže parkujete přímo za bránou, pak už nezbývá příliš místa. Je tedy dobré se spolehnout na posuvné brány, jež se otevírají zasunutím podél oplocení. Ty se vyrábějí ve dvou variantách, jako samonosné nebo teleskopické nesené. Netrápí-li vás nedostatek místa, pak řešením jsou křídlové brány s nadzemním či podzemním pohonem nebo bez něho.

Garážová vrata 

Jak bude dům vypadat, na to má také vliv vhodný výběr garážových vrat. Pro většinu stavebních otvorů se hodí sekční garážové vrata Kružík nebo Hormann se svislým otevíráním, jež jsou vždy vyrobena na míru dané garáže. Díky své konstrukci nezabírají příliš místa. V módě je opět přírodní design, proto garážová vrata Kružík nabízejí až 35 dezénů imitace dřeva.

Zajímavou konstrukcí se také pyšní rolovací garážová vrata. Šetří místo, protože se rolují do prostoru nad vchodem garáže. Vyrábějí se z kvalitních lamel – zateplených, prosvětlovacích nebo větracích.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *