Zařizujeme dětský pokoj: Jaký nábytek a bytové doplňky vybrat?

dětské deky

Když si přinesete z porodnice domů ten malý uzlíček štěstí, nejspíše máte pro něho připravenou postýlku přímo v ložnici. Je to praktické i z hlediska častého nočního vstávání k dítěti, kdy je třeba ho nakrmit a přebalit. Pak však přijde čas, kdy je třeba dítěti nachystat jeho vlastní pokojíček. Co všechno byste měli pro něho zařídit a koupit?

Nábytek pro děti

Základem dětské pokoje je kvalitní a bezpečný nábytek. Zde se nabízejí různé možnosti, a to buď koupit již hotovou sestavu, nebo si nechat vyrobit nábytek na míru. Důležité je rozhodnout se pro druh materiálu, z něhož je nábytek vyrobený. Chcete investovat spíše do dražšího masivu, nebo pořídíte levnější nábytek z lamina? Obojí má své výhody a i levnější varianta bytového zařízení splňuje svůj účel.

Bytové doplňky sladěné s nábytkem

Kromě nábytku je nutné pomýšlet na bytové doplňky, jakými jsou záclony, závěsy nebo koberec. Prostředí dětského pokoje by mělo působit svěže a optimisticky. Dnes už běžně koupíte doplňky s dětskými motivy, které v pokoji vytvoří příjemnou atmosféru. Děti si velmi často hrají přímo na podlaze, na níž se vyjímá dětský koberec silnice, jenž poskytne prostor pro hru s autíčky. Tu mají v oblibě hlavně chlapci, ale ani některá děvčata se nedají zahanbit a s autíčky si se svými bratry zahrají.

Dětské prostěradlo pro spokojený spánek

Velký výběr je také v ložním prádle. To, jenž je určené pro děti, bývá většinou s  pohádkovými postavičkami, které děti znají z kina nebo televize. Oblíbené jsou motivy soviček nebo motýlků. K tomu pořídíte jednobarevné dětské prostěradlo, jež barevně ladí. Není na škodu koupit chránič matrace pro případ, že by se v noci během spaní dítěti stala nehoda a ono se počůralo.

Teplé dětské deky do kočárku nebo jako přehoz

Bez dětské deky se také neobejdete. Ty poslouží jako přehoz přes postel, nebo se do ní dítě zachumlá, když bude v televizi sledovat svůj oblíbený pořad. A pochopitelně že v nabídce obchodů jsou i deky do kočárku.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *