Zdravý život v aktivním domě

Zajímáte se o novinky v bydlení, zajímají vás současné trendy nejen v designu, ale i v používaných technologiích a materiálech?
Plánujete si výstavbu rodinného domu, který by měl být pro vás a vaše blízké tím pravým domovem?
Pokud na všechny tyto otázky odpovídáte kladně a patříte zároveň k těm, kteří důsledně dbají na zdravý životní styl, a není jim lhostejné, v jakém domácím prostředí budou žít, je zde pro vás zajímavá novinka. Aktivní dům. Tento typ domu plně respektuje moderní životní styl a nové trendy v přístupu k bydlení.
Unikátní systém „dýchání“ celého objektu pomocí speciální technologie střešních oken vyvinuté právě za tímto účelem zajistí dostatek vzduchu i světla všem obyvatelům domu. Nezanedbatelným kritériem při výběru domu je u většiny budoucích stavebníků i ekonomičnost provozu. Právě na to je myšleno i u aktivního domu. Již zmíněný systém větrání a přístupu světla umožňuje snížit výkon klimatizace, čímž dochází k nemalým úsporám. To je další hledisko, které činí aktivní domy tak atraktivními právě pro dnešní dobu.
Systém větrání je automatizovaný a dá se říci, že zařídí vše za vás. Nemusíte být v domě přítomni, i tak je zajištěn přívod vzduchu tak, aby vaše domácí prostředí bylo zdravé. Zároveň si aktivní dům umí poradit i s teplotou, takže se nemůže stát, že po návratu domů se budete chvět zimou či naopak řešit, jak odvětrat dům připomínající saunu.
Napadlo vás někdy, jak skvěle si žijí bakterie a plísně v případě, že nezajišťujete pravidelné větrání? Právě to je další hledisko, které by vás mohlo zajímat. Zejména pokud se už nyní potýkáte s alergiemi či astmatem, nebo máte malé děti, je tato otázka zcela zásadní.
Vybírejte proto svůj budoucí domov zodpovědně a informujte se zavčas o dalších výhodách aktivního domu. Jeho pořízením neinvestujete jen do kvalitní nemovitosti, ale především do zdraví a šťastného života svého i vašich blízkých. A to, jak jistě uznáte, už stojí za trochu přemýšlení.

Sdílet článek

One thought on “Zdravý život v aktivním domě

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *