Dobré ráno s kvalitní matrací

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Určitě jste se už ne jednou dočetli, že člověk spánkem stráví ročně až tři tisíce hodin. Znamená to tedy, že v posteli strávíte třetinu svého života. Postel je nábytek, který vám slouží 365 dní v roce, a proto byste na něm rozhodně neměli šetřit. Během spánku tělo čerpá nové síly, organismus se regeneruje a vaše svaly odpočívají. V dnešním článku se podíváme, proč investovat do kvalitního lůžka a jak by kvalitní lůžko mělo vypadat.

Spousta lidí dnes své peníze investuje hlavně do věcí a předmětů, které mohou vystavit na odiv. Lidé si raději koupí drahý telefon, značkové oblečení, nebo televizi s mnoha funkcemi, které ani nevyužijí. Ale přitom si spousta z nich neuvědomuje, že investice do kvalitní postele a hlavně matrace může odstranit zdravotní potíže, nebo jim předcházet.

Na matraci tělo regeneruje a odpočívá. Investice do matrace je současně investicí do zdraví. Je potřeba vybrat takovou matraci, která dokonale zapadne do postele, ale zároveň bude splňovat přísná kritéria zdravotní matrace. A nebojte se, ne vždy musíte investovat desítky tisíc korun, abyste se dobře vyspali. I levné matrace jsou kvalitní, pokud víte, kde a jak vybírat. Ceny závisí zejména na materiálech jader a potahů, ale také na hustotě pěn a podobně.

Od HR pěny po pružinu

První skupinu tvoří matrace s pěnou High Resilience nebo s HR pěnou. Jedná se o vysoce rezistentní pěnu, která je charakteristická vysokou životností, maximálním komfortem a odolností vůči vyšším hmotnostem. HR pěna patří v současné době k těm nejkvalitnějším pěnám ba trhu.

Velmi odolné a pohodlné jsou také latexové matrace, které nabízí uživatelům výborné bodové podepření těla. Tato matrace je vhodná pro alergiky, protože je hypoalergenní a odolná vůči prachu. Má perfektní ortopedické vlastnosti a použít ji může každá váhová kategorie.

Na životně důležité oblasti a na klouby má příznivé účinky matrace s Visco pěnou. Tato pěna je nejen hypolaergenní, ale také antiplísňová a antiroztočová. Je tedy také vhodná pro alergiky. Matrace s Visco pěnou se využívají zejména ve zdravotnictví pro pacienty s proleženinami.

A v neposlední řadě se vám nabízí matrace taštičkové, u nichž jsou jádrem pružiny, které nabízí maximální provzdušnění. Tyto matrace jsou luxusnější variantou pružinových matrací. Můžete si nechat udělat také matrace na mieru, přičemž si zvolíte nejen použitý materiál, ale také požadovanou velikost a tvrdost matrace.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *