Dobré ráno s kvalitní matrací

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Určitě jste se už ne jednou dočetli, že člověk spánkem stráví ročně až tři tisíce hodin. Znamená to tedy, že v posteli strávíte třetinu svého života. Postel je nábytek, který vám slouží 365 dní v roce, a proto byste na něm rozhodně neměli šetřit. Během spánku tělo čerpá nové síly, organismus se regeneruje a vaše svaly odpočívají. V dnešním článku se podíváme, proč investovat do kvalitního lůžka a jak by kvalitní lůžko mělo vypadat.

pokračování článku

Jak zařídit pokoj pro školáka?

Půjde v září vaše dítě do školy? Pak byste měli jeho hnízdečko hraček proměnit v místo, kde si může nejen hrát, ale také studovat a pracovat. Školáci mají zcela jiné potřeby než malé děti, na což byste jako rodiče měli myslet dopředu. V dětském pokoji by se měla objevit studovna, ale nemělo by být zatraceno ani místo pro hraní. Jak skloubit tyto dva prostory dohromady? Na to se podíváme v dnešním článku.

pokračování článku

Výběr postele a matrace

Nevíte, jakou postel si koupit? Máte bolesti zad a nevíte si rady s matrací? A jaké bývají vlastně rozkládací postele a jejich výhody? Všechny tyto otázky vám nyní popíšeme, aby jste byly při výběru postele a matrace v obraze.

pokračování článku

Na roštu do postele velmi záleží

Už jsme toho napsali hodně o matracích, které jsou důležité pro kvalitní spánek. Nyní bychom se měli zaměřit na rošty do postele, bez nichž by matrace nemohla nabídnout tak skvělé vlastnosti. Jestliže totiž správně zkombinujete rošt s matrací, docílíte pohodlného lůžka, které vám dopřeje spánek, po němž již dlouho toužíte.

pokračování článku

Jaký typ matrace vybrat?

Matrace je jedna z nejdůležitějších věcí pro naši postel, ale i pro nás samotné. Kvalitním typem můžeme tělu dost pomoci a zlepšit náš spánek. Matrace se vyrábějí v různých materiálech a každý z nich působí jinak na naše tělo. Je dobré vytvořit si přehled a ujasnit si, který konkrétní typ vám bude nejlépe vyhovovat.

pokračování článku

Odborníci doporučují latexové matrace

Mnoho lidí často podceňuje význam spánku, i přesto, že patří k těm nejdůležitějším činnostem lidského organismu. Důvod je prostý. Lidské tělo si během spánku odpočine, organismus se zregeneruje a nabere nové síly do následujícího dne. S nadsázkou řečeno, ve spánku dobíjíme své baterie, abychom následující den mohli fungovat. A kvalitní spánek zajistí správně vybraná matrace. V dnešním článku se podíváme, proč odborníci doporučují latexové matrace.
pokračování článku

Jak zařídit dětský pokoj?

Dětský pokoj je pro ratolest jakýmsi dětským světem. Místnost je určena nejen ke spánku a dětským hrám, ale ve školním věku se dítě ve svém pokoji věnuje učení. Je důležité, aby nábytek a celkové vybavení dětského pokoje odpovídalo nejen věkové kategorii dítěte, ale také jeho potřebám. V dnešním článku se podíváme, na co byste při rekonstrukci dětského pokoje neměli zapomenout.
pokračování článku

Při výběru postele musíte mít nekompromisní přístup

Pod slovem odpočinek si každý představí vydatný a dostatečný spánek. Ale aby byl spánek kvalitní, je potřeba mít i kvalitní postel, matraci či rošt. Ložnice je místo odpočinku, relaxace a je to také místo, kde naberete novou sílu po náročném pracovním dni. Nešetřete tedy na výběru postele, protože každý kompromis by se dříve či později vrátil v podobě malých a velkých obtíží, které se promítnou na vašem zdraví a celkové spokojenosti. Podívejme se, jak by měl výběr postele vypadat a čím se při něm řídit.

pokračování článku

Jak na výběr vhodné matrace?

Ložnice je místo, kde člověk stráví asi třetinu svého života. Dominujícím prvkem této místnosti je postel, která by měla být opatřena správnou matrací. Jen tak se dobře vyspíte. Ale jak se správná matrace pozná? Na co si dát při jejím výběru pozor? Poradíme vám!
pokračování článku

Kvalitní matrace pro zdravý spánek

Obecně platí, že čím je matrace kvalitnější, tím je kvalitnější také spánek. A zase na druhou stranu neplatí, že čím vyšší je cena matrace, tím je také vyšší kvalita. I levné matrace mohou být, respektive jsou, na vysoké úrovni. Obě tyto pravidla potvrzují odborníci ve specializovaných centrech zdravého spaní. V dnešním článku se tedy podíváme, podle čeho bychom se měli při výběru matrace řídit.

pokračování článku