Kvalitní matrace pro zdravý spánek

Obecně platí, že čím je matrace kvalitnější, tím je kvalitnější také spánek. A zase na druhou stranu neplatí, že čím vyšší je cena matrace, tím je také vyšší kvalita. I levné matrace mohou být, respektive jsou, na vysoké úrovni. Obě tyto pravidla potvrzují odborníci ve specializovaných centrech zdravého spaní. V dnešním článku se tedy podíváme, podle čeho bychom se měli při výběru matrace řídit.

Správný výběr matrace

Kvalita spánku výrazně ovlivňuje náladu na druhý den a energii a nasazení v zaměstnání. Pokud se nevyspíte dobře, budete podráždění, nebudete mít dobrou náladu a ani chuť pracovat. Dokonce vás mohou trápit bolesti zad. Důvodem je nesprávně vybraná matrace. Kvalitu můžete hledat i u matrace, na jejíž cenové visačce je připsán přívlastek „levná“.

Zaměřte se na vlastnosti matrace

Otázkou při výběru matrace zůstává: „Pružinová, nebo latexová?“ Obě varianty patří do předních úrovní, co se kvality týče, a zabezpečí každému zdravý a ničím nerušený spánek. Oba typy matrací jsou k dostání od mnoha výrobců, a proto před samotným nákupem si přečtěte jejich reference. Vybírejte si matrace z dílny těch prodejců, kterou doporučuje nevíce spokojených zákazníků.

Latexové matrace se vyrábí ze směsi přírodního latexu a také z latexu umělého. Mají různé vysoká jádra a hned několik anatomických zón, které prospívají vašim zádům. Také se hodí na všechny typy roštů. Základem u pružinové matrace jsou spojené pružiny. Jejich nevýhoda je v tom, že je není možné použít na polohovací lamelové rošty. Ale pro spánek jsou ideální, protože tělo člověka udržují v přirozené poloze.

Slovenští klienti velmi často žádají takzvané „matrace na mieru“, slovensky řečeno. Protože si někteří nechávají dělat postele na míru, tak je nezbytné udělat na míru i matrace. Výrobci se těmto požadavkům rozhodně nebrání a vždy svým klientům vyhoví.

Ložnice se tak stane vašim relaxačním centrem

Před samotným nákupem matrace se poraďte s odborníkem, který vám prozradí i vhodnou tvrdost. Také vás bude informovat o vlastnostech matrace, certifikátech a podobně. Odborná rada je při nákupu matrace nezbytná.

Díky kvalitní matraci se stane vaše ložnice centrem relaxace. Po náročném pracovním dni bude ložnice první místo, kam zamíříte, abyste načerpali ztracenou energii. Už žádné bolesti zad, ani špatná nálada.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *