Odborníci doporučují latexové matrace

Mnoho lidí často podceňuje význam spánku, i přesto, že patří k těm nejdůležitějším činnostem lidského organismu. Důvod je prostý. Lidské tělo si během spánku odpočine, organismus se zregeneruje a nabere nové síly do následujícího dne. S nadsázkou řečeno, ve spánku dobíjíme své baterie, abychom následující den mohli fungovat. A kvalitní spánek zajistí správně vybraná matrace. V dnešním článku se podíváme, proč odborníci doporučují latexové matrace.

Pokud se člověk nevyspí dobře, bude unavený, podrážděný a nebude schopen fungovat na 100 %. Opakovaná nespavost se však projeví zdravotními problémy, zejména bolestmi zad, hlavy a podobně.

Oblíbené latexové matrace

V současné době patří latexové matrace k oblíbeným a zároveň nejprodávanějším typům matrací na trhu. Latexové matrace totiž splňují nejen základní požadavky na zdraví, ale také na kvalitu spánku. Pořizovací cena těchto matrací je sice vyšší, ale o to je zajištěna vyšší životnost, která se pohybuje až kolem čtyřiceti let.

K výrobě latexových matrací se používá materiál tvořen směsí přírodního a syntetického latexu či kaučuku. Takový materiál se vyznačuje dlouhou životností a antialergickými vlastnostmi. Čím více obsahuje matrace kaučuku, tím je kvalita i cena podstatně vyšší. Ale vzhledem k dlouhé živostnosti se vyplatí do latexové matrace investovat.

K hlavním výhodám těchto matrací patří bodová elasticita zajišťující deformaci matrace jen v místech, na které je vyvíjen tlak ležícího člověka. Díky tomu nedochází k nežádoucímu zdravotnímu nezhodnocení páteře.

Nosnost latexové matrace

Latexové matrace jsou opatřeny děrovaným jádrem, které zajišťuje skvělé odvětrávání a maximální tvarovou paměť. Tento typ matrace ale musíte do své ložnice vybírat i podle váhové kategorie. Latexové matrace označené typem A jsou vhodné pro osoby s váhou do 80 kg, typ N jsou pro osoby do 100 kg a typ S jsou pro člověka vážícího maximálně 120 kg.

Pro tento typ matrace je nezbytný lamelový rošt postele, protože je velmi důležité odvětrávání. Pokud by byla prodyšnost matrace nízká, způsobovalo by to nepříjemné zapáchání. Z tohoto důvodu se na trhu objevily kokos-latexové matrace, které disponují ještě navíc kokosovou vrstvou, která zajišťuje odvod vlhkosti z matrace.

Vyberte si tedy matraci, která vám bude nejvíce vyhovovat. Latexovou matraci si nebudete moct vynachválit.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *