Alternativní topidla – nezávislé zdroje vytápění

Alternativní topidla představují nezávislé zdroje vytápění, které se obvykle používají jako doplňková topidla. Mezi nejžádanější alternativní topidla patří ekologická tepelná čerpadla a také oblíbené solární vytápění.

Tepelná čerpadla jsou alternativní zdroje vytápění, která představují jednu z možností, jak ušetřit podstatnou část nákladů na provoz domácnosti, především na vytápění. Tepelná čerpadla pracují na principu využití rozdílných teplot v různých vrstvách země, vody a vzduchu. Protože tepelná čerpadla představují jedno z nejspolehlivějších alternativních topidel, najdeme je v rostoucím počtu novostaveb i domů po rekonstrukci. A jaké jsou hlavní přednosti využití tepelného čerpadla? Je to v prvé řadě nezávislost na dodávkách paliv. Kromě vytápění lze tepelná čerpadla využít také k ochlazování místností, což se v létě odráží také ve snížení nákladů na klimatizaci. Tepelná čerpadla jsou ekologická. Jejich používáním nezatěžujeme své okolí žádnými zplodinami. Na trhu existují tepelná čerpadla čtyř typů: tepelná čerpadla pracující na principu voda-vzduch, voda-voda, země-voda a vzduch vzduch (první údaj v názvu udává zdroj tepla, druhý teplosměnné médium).

Solární vytápění – maximálně ekologické řešení

Další z alternativních možností představuje solární vytápění. Solární vytápění má několik předností, přičemž tu hlavní představuje jeho ekologičnost. Solární vytápění v žádném ohledu nezatěžuje životní prostředí, ať už zohledníme počáteční získávání surovin, anebo samotnou spotřebu energie. Podobně jako v případě tepelného čerpadla je primárním důvodem pro solární vytápění možnost zvýšení úspor na provoz domácnosti, v našich podmínkách především na vytápění. Solární vytápění umožňuje ušetřit až 80% nákladů na topení a ohřev teplé užitkové vody. Solární vytápění má několik podob, záleží na zvolené technologii. Existuje kapalinové, teplovzdušné a fotovoltaické solární vytápění. Solární vytápění zpravidla slouží jako sekundární zdroj tepla, ale lze ho rovněž využít jako zdroj primární.

Profesionální topenářské práce

Stejně jako v případě konvenčních způsobů vytápění je také u alternativního vytápění zárukou funkčnosti kvalitně provedená instalace. Topenáři řemeslnického cechu Ekomplex provádějí kompletní topenářské práce také v oblasti alternativních způsobů vytápění. Topenářské práce zahrnují nejen tepelná čerpadla a solární vytápění, ale také ekologické kotle, ekologické kamna a další ekologické způsoby vytápění. Pokud tedy poptáváte kvalitní topenářské práce v některé z těchto oblastí, víte, že se můžete s důvěrou obrátit na řemeslníky cechu Ekomplex.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *