Výběr postele a matrace

Nevíte, jakou postel si koupit? Máte bolesti zad a nevíte si rady s matrací? A jaké bývají vlastně rozkládací postele a jejich výhody? Všechny tyto otázky vám nyní popíšeme, aby jste byly při výběru postele a matrace v obraze.

Jakou postel si máme vybrat?

První postelí je krátká postel. Taková postel může být bolestivá a způsobit nám během několika nocí zdravotní problémy. Proto bývají stanoveny tyto parametry – minimální velikost (délka) se musí rovnat délce uživatele. Druhým hlediskem je šířka – musí být minimálně 80 cm, 90 cm a 100 cm je už jen otázka výběru.

Standardní velikosti u jednolůžkových postelí jsou 90×200 cm. Dvojlůžko mívá minimálně 140×220 (popř. 160×200, 180×200). A závěrečnou věcí je čelo u hlavy, což nás může chránit před průvanem a můžeme se o něj též opírat.

Možná vám při výběru postele bude vadit její cena, ale na pohodlném a zdravém spánku bychom neměli šetřit, jelikož to má taky vliv i do budoucna, především na naše záda, páteř nebo nohy.

Kterou matraci?

Při výběru musíme dbát na to, aby pro nás nebyla matrace moc tvrdá, ale ani měkká. Nejvýhodnějším řešením je vybrat matraci, která má vlastnosti z tvrdé i měkké matrace. V každém případě bychom si měli matraci vyzkoušet, poležet na ni a potom stanovit výsledné rozhodnutí.

Je k věci, aby se matrace prohýbala jen tam, kde ji stlačíme. Kvalitní matrace by se měla přizpůsobovat našemu tělu a tělo si naopak musí na matraci zvyknout.

Často záleží na materiálu a taky počtu 7 zón. Nesmíme také zavrhnout pružiny – existují postele s pružinovým a taštičkovým provedením. Taštičkové provedení je mnohem lepší, pružinové se spíše hodí na příležitostné spaní.

A co rozkládací postele?

Ideálním řešením v pokoji, kde je málo místa například v garsonkách. Skvělý komfort je samozřejmostí a tato rozkládací postel je taky multifunkční. Většinou tyto postele mají možnost rozložit je jako dvojlůžko, což je velkým plusem. Nechybí samozřejmě úložný prostor.

Výhody: možnost mít jako pohovku přes den, přes noc kvalitní postel s kvalitní matrací a s možností o rozšíření jako dvojlůžko. Využitelné pro malé prostory, chaty, byty, garsonky nebo jako studenské postele.

Doufáme, že při výběru postele nebo matrace budete pozorní, matraci si pořádně vyzkoušíte a zvolíte si dobrý typ postele. Přejeme vám klidné a ničím nerušené spaní.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *