Na roštu do postele velmi záleží

Už jsme toho napsali hodně o matracích, které jsou důležité pro kvalitní spánek. Nyní bychom se měli zaměřit na rošty do postele, bez nichž by matrace nemohla nabídnout tak skvělé vlastnosti. Jestliže totiž správně zkombinujete rošt s matrací, docílíte pohodlného lůžka, které vám dopřeje spánek, po němž již dlouho toužíte.

Pokud ještě nemáte rošt, pak záleží na tom, zda už jste si koupili matraci či nikoliv. Nejideálnější je kupovat matraci zároveň s roštem, protože jedině tak docílíte toho, abyste vybrali správně. Ať už kupujete matraci či rost do dětské postýlky, nebo do ložnice, postupujte vždy stejně. I dětská postýlka potřebuje mít kvalitní matraci a rošt. Pokud ještě matrace, ani rošt nemáte, pak nepřestávejte číst a dozvíte se více informací o roštech.

Na trhu jsou k dostání tři typy roštů – lamelový, laťkový a pevná deska. Na každý rošt můžete položit jinou matraci a na to byste si měli dát pozor.

Pevný laťkový rošt

Pokud jste se rozhodli pro pevný laťový rošť, pak se vám zužuje výběr matrací. Na tento typ roštu je vhodné položit kvalitní pružinovou matraci, která sama pruží, a tak potřebuje pevný podklad. Na laťový rošt dále položíte i matraci taštičkovou, což je svým způsobem matrace pružinová s tím rozdílem, že jsou pružiny zašity zvlášť do kapes, a tím je docíleno lepších vlastností matrace.

Lamelový rošt

Asi nejrozšířenější je lamelový rošt, který je určen pro všechny matrace vyjma pružinových. Lamelový rošt vybíráte podle počtu lamel a také podle jejich uchycení. Vybrat si můžete jak klasické levné lamelové rošty, tak i exkluzivní rošty, které mohou nabídnout vysokou kvalitu. Na trhu jsou k dostání také rošty se zdvojenými lamelami. Na tyto rošty položíte nejen zdravotné matrace, ale také latexové, pěnové, ba dokonce i bio matrace. Hlavní výhodu je, že díky tomuto roštu může matrace dýchat a neztrácí na prodyšnosti.

Polohovatelný rošt?

Jestliže jste se rozhodli pro lamelový rošt, pak před vámi ještě stojí otázka, zda si koupit polohovatelný či nikoliv. Záleží na tom, co v posteli budete dělat. Jestliže do manželské postele ulehnete za účelem spánku, pak je pro vás polohovatelný rošt zbytečný. Pokud ale v posteli rádi ležíte, odpočíváte, čtete si či díváte na televizi, vyplatí se vám investovat do roštu polohovatelného.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *