Jaký typ matrace vybrat?

Matrace je jedna z nejdůležitějších věcí pro naši postel, ale i pro nás samotné. Kvalitním typem můžeme tělu dost pomoci a zlepšit náš spánek. Matrace se vyrábějí v různých materiálech a každý z nich působí jinak na naše tělo. Je dobré vytvořit si přehled a ujasnit si, který konkrétní typ vám bude nejlépe vyhovovat.

  • Viskoelastická pěna – je unikátní typ pěny s otevřenou buněčnou strukturou. Tato struktura mění tvrdost v závislosti na teplotě. Tím pádem se při kontaktu s tělem pružně přizpůsobuje anatomii těla. Pro naše tělo je to hodně praktické, protože nám pomáhá zlepšit krevní oběh, zmírnit bolest zad a podpořit celkový spánek. Tato matrace zabraňuje proleženinám. Tzv. líná pěna stabilizuje tělo do nejlepší polohy a díky tomu se člověk méně otáčí a lépe spí.
  • Matrace ze studené pěny – ty vyznačují se dost dlouhou životností a jsou elastické. Také jsou tvarově stálé. Tyto matrace do postele mají velké póry, díky nichž kvalitně odvádí teplo a jsou provzdušitelné. Existuje více tuhostí pěn, pomocí nimž lze tělo dobře podepřít. Taková matrace je vhodná, pokud je kombinována s línou pěnou.
  • Latex – tyto matrace bývají ze směsi přírodního a umělého latexu a bývají dost hodně pružné a měkké.
  • Bio pěnamatrace z bio pěny je vyrobena pomocí nejmodernějších postupů na principu produktů z přírody. U této pěny se suroviny, které se původně vyráběly z ropy nahrazují surovinami z přírodních olejů. V naší ložnici tak můžeme mít, díky tomu, víc přírody. Má to i pozitivní důsledek na ekologii. Na základě přírodních olejů jsou matrace lépe pružnější, elastické a mají stálý tvar. Taky mají důležité ortopedické vlastnosti.
  • Gelové – gelové, díky gelovým segmentům vytvářejí akupresurní body, které nám tak napomáhají uvolňovat svalstvo při spánku.
  • Tempur – má otevřenou buněčnou strukturu a je viskoelastický. Reaguje na danou teplotu a snaží se zmírnit tlak. Tyto matrace vstřebávají pohyb a váhu člověka a rozkládají je po celém povrchu. Na základě toho se vyruší tlakové body a člověk se tak méně obrací a převaluje.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *