Jak zařídit dětský pokoj?

Dětský pokoj je pro ratolest jakýmsi dětským světem. Místnost je určena nejen ke spánku a dětským hrám, ale ve školním věku se dítě ve svém pokoji věnuje učení. Je důležité, aby nábytek a celkové vybavení dětského pokoje odpovídalo nejen věkové kategorii dítěte, ale také jeho potřebám. V dnešním článku se podíváme, na co byste při rekonstrukci dětského pokoje neměli zapomenout.

Důležité je, aby se dítě ve svém pokoji cítilo bezpečně, spokojeně a pohodlně. To zajistí praktický a bezpečný nábytek. Vybírejte tedy zařízení, které je pevné a hlavně nemá ostré hrany. Děti jsou občas divoké a tak není divu, že sem tam do něčeho narazí. Samozřejmostí je zdravotně nezávadný materiál. Příjemnou atmosféru v pokoji vykouzlí barevné stěny. A dětskou pozornost připoutá také nábytek v pastelových barvách.

Na prvním místě je zdravé spaní

Pro vývoj dítěte je velmi důležitý zdravý spánek, který zaručí vhodná postel a vysoce kvalitní matrace. Proto byste měli tyto prvky pokoje vybírat se zvýšenou pozorností. Abyste nemuseli rostoucímu dítěti neustále kupovat nová lůžka, pak je ideální pořídit pro předškoláka už postel ve standardních rozměrech 90 x 200 cm. Velmi oblíbenou je na trhu rostoucí postel, která je typická funkcí roztažení. Můžete tedy ze 140 cm postele udělat až 200 cm postel. Lůžko musíte opatřit kvalitní matrací a lamelovým roštem. Tyto dva prvky (matrace a rošt) slouží ke správné opoře páteře během spánku.

Ideální je zvolit matraci z přírodních materiálů, aby vašemu dítěti matrace nezpůsobovala alergickou reakci. Nejlepší je také matrace, která má snímatelný potah, který můžete jednoduše oprat a udržovat ho tak v čistotě.

Místo pro učení

Čím je dítě starší, tím více času bude trávit u psacího stolu. Proto byste měli pracovní plochu přizpůsobit požadavkům svého dítěte. V současné době jsou na trhu stoly v různých velikostech. Ideální e nábytek, který můžete výškově polohovat, a tak ho správně nastavit pro své dítě. Nebude si tak ničit svá záda. Sedák židle by měl být nastaven tak, aby dítě dosáhlo nohama na zem. Opěrka by měla sahat pod lopatky dítěte, aby bylo podpořeno správné sezení.

Neoddělitelnou součástí každého stolu je dnes počítač, a tak volte spíše větší stůl, kde může mít vaše ratolest jak počítač, tak i dostatek prostoru pro psaní úkolů.

Nezapomínejte na herní zónu

Kromě toho, že je dětský pokoj zázemím pro spánek a práci, nesmí chybět ani herní prostor. Herní zóna by měla poskytovat dostatek volného prostoru pro pohyb. Jestliže máte v jednom pokoji dvě děti a chcete uspořit místo, aby si měly děti kde hrát, pak můžete zvolit například patrové postele a efektivní úložné prostory. Do herního koutku zvolte koberec opatřený protiskluzovou podložkou, kupte sedací vaky s veselým designem a oblíbenost u dětí neztrácí ani houpací křeslo.

Sdílet článek

One thought on “Jak zařídit dětský pokoj?

  1. Podle mě ani na dětském nábytku není radno šetřit. Doporučuji postele a nábytek z masivu. Do dětského pokojíčku jsou skvělé palandy s úložným prostorem – ušetří mnoho místa a děti milují patrové postele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *