Při výběru postele musíte mít nekompromisní přístup

Pod slovem odpočinek si každý představí vydatný a dostatečný spánek. Ale aby byl spánek kvalitní, je potřeba mít i kvalitní postel, matraci či rošt. Ložnice je místo odpočinku, relaxace a je to také místo, kde naberete novou sílu po náročném pracovním dni. Nešetřete tedy na výběru postele, protože každý kompromis by se dříve či později vrátil v podobě malých a velkých obtíží, které se promítnou na vašem zdraví a celkové spokojenosti. Podívejme se, jak by měl výběr postele vypadat a čím se při něm řídit.

Výběr správné postele

Aby byl spánek vydatný, postel se musí stát vaší oporou a musí představovat kvalitní zázemí pro regeneraci organismu. Znamená to, že při výběru postele byste měli velkou pozornost věnovat rámu, roštu a matrac.Tyto prvky se podílejí na tom, jak se vám bude v posteli spát.

Prvním krokem při nákupu postele je výběr rámu, který by člověka neměl nijak omezovat. Pokud si na postel lehnete, neměl by vás rám nikde tlačit a neměl by být ani příliš krátký či úzký. Minimální délku postele, kterou potřebujete, vypočítáte tak, že ke své výšce připočtete minimálně 25 centimetrů. Co se týče šířky, ta začíná na 80 cm, ale pohodlnější jsou šířky pohybující se kolem 1 metru.

Postele kovové, z masivu či čalouněné?

Jestliže máte v ložnici nábytek v rustikálním stylu, sáhnete spíše po posteli z masivu, která do takové ložnice dokonale zapadne. Postele z masivu jsou charakteristické svou vysokou kvalitou, skvělým řemeslným zpracováním a jedinečným vzhledem. Do moderní ložnice se zase hodí kovové postele, které nadchnou svým nadčasovým designem.

Velmi atraktivní design nabídnou čalouněné postele, které jsou potažené pravou kůží. Takové postele vypadají luxusně a nadchnou svým precizním zpracováním. Čalouněné postele ale zapadají do vyšší cenové kategorie. Jejich cena se pohybuje kolem 20 – 30 tisíc korun.

I na roštu a matraci velmi záleží

Často lidé zapomínají na rošt, i přesto, že právě rošt omezuje funkčnost postele a nesprávný rošt také snižuje životnost vaší matrace. Rošt rozkládá zátěž a umožňuje matraci dýchat, aby se na ní nevyskytla plíseň či se nestala domovem roztočů. Lamely roštů by měly být pružné a mělo by jich být alespoň 28.

Matrace jsou navrženy tak, aby svůj účel splňovaly s tím správným roštem. Matrace jsou jedno velké téma. Doby, kdy se používaly místo matrace pouze kusy molitanu, jsou dávno pryč. Dnešní trh nabízí celou řadu matrací lišící se vlastnostmi, materiálem, tvrdostí a podobně. Velmi oblíbené a vysoce kvalitní jsou matrace zdravotní, které mají i odpovídající certifikát.

Důležitou vlastností matrace je její tvrdost, která se rozlišuje stupni od 1 do 5, přičemž 5. stupeň je ten nejtvrdší. Velmi důležitým aspektem je počet pevných zón, jichž by mělo být 5 až 7, aby mělo tělo dostatečnou oporu na potřebných místech.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *