Jak na výběr vhodné matrace?

Ložnice je místo, kde člověk stráví asi třetinu svého života. Dominujícím prvkem této místnosti je postel, která by měla být opatřena správnou matrací. Jen tak se dobře vyspíte. Ale jak se správná matrace pozná? Na co si dát při jejím výběru pozor? Poradíme vám!

Správně zvolená matrace vám zaručí dobrý spánek, a tak byste její výběr rozhodně neměli podceňovat. Během spánku by se měl organismus zregenerovat, načerpat nové síly a tyto činnosti jsou kvalitou matrace výrazně ovlivněny. Pokud se tělo na posteli neuvolní, tak si ani dostatečně neodpočine. Ráno byste se cítili jen rozlámaní a nevyspalí.

Nesprávná matrace může být příčinou mnoha nepříjemností, hlavně zdravotních problémů, jimiž jsou bolesti hlavy a páteře. Předejděte zdravotním komplikacím. Důležité je dbát také na rošty do postele.  Pokud totiž správně zkombinujete rošt s matrací, poskytnete matraci potřebnou vzdušnost a rozložíte správně hmotnost svého těla.

Výběr ortopedické matrace

Jak tedy tu správnou matraci vybrat? V první řadě byste měli dbát na její tuhost. Čím vyšší je hmotnost těla, tím tužší by měla být také matrace. Její rozměry by pak měly vyhovovat vaší postavě a hlavně by se měla vlézt do vaší postele. Velmi důležité je, abyste se na matraci dobře cítili. Nejideálnější je si matraci ještě před koupením vyzkoušet, například jako boty.

Velmi často lidé zapomínají na potah matrace, i když je to velmi důležitá vlastnost. Člověk totiž během spánku vypotí až 0,7 litru tekutin, a tak by měla být ortopedická matrace prodyšná, měla by pohlcovat vlhkost a následně ji odvětrávat. Některé matrace mají potah snímatelný, a tak jej můžete snadno vyprat, což je také velkou výhodou.

Druhy matrací

Na trhu existuje spousta druhů matrací, z nichž asi nejoblíbenější jsou takzvané sendvičové matrace, které jsou vyráběné z PUR pěn. Na oblíbenosti a kvalitě neztrácí ani matrace ze studené pěny, matrace z Bio pěny či matrace pružinové, latexové a gelové. Existuje celá řada matrací, z nichž si určitě vyberete. Některé společnosti dokonce nabízí možnost nechat si udělat matraci atypického rozměru. Máte-li tedy postel vyrobenou na míru, pak této služby určitě využijete.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *