Jak by měla vypadat správná ložnice?

OLYMPUS DIGITAL CAMERARozhodli jste se pro rekonstrukci ložnice, nebo jste se přestěhovali do nového bytu či domu a přemýšlíte, jak a kde navrhnout ložnici? Ložnice je místo, kde budete trávit spoustu času, a to nejen v noci, a tak by vám nemělo být jedno, jak vypadá. Pro spánek je nejideálnější malý tmavý pokoj. Ale každý preferuje něco jiného. V dnešním článku se podíváme na pár tipů, jak by měla správná ložnice vypadat.

Jednou ze základních lidských potřeb je spánek. Člověk, který spí 8 hodin denně, stráví spánkem asi třetinu svého života. Ve spánku odpočíváte, čerpáte novou energii, a tak není divu, že je význam ložnice velmi důležitý. Velkou roli na spánek hraje její umístění. Ložnice bývá zpravidla umisťována do nejmenšího a zároveň nejtmavšího pokoje v bytě. Spousta lidí si totiž myslí, že ložnice slouží pouze ke spaní, a tak nepotřebuje velký prostor, ale často je opak pravdou.

Barvy v ložnici jsou velmi důležité

Asi první, na co byste se měli zaměřit, jsou barvy ve vaší ložnici. Ideální je zvolit světle modrou, béžovou či jinou jemnou barvu, protože právě světlé odstíny navozují pocit bezpečnosti a odpočinku. Nebudou vás barvy rušit při usínání a také vás během dne, kdy si budete v posteli číst, nebudou dráždit. Zapomeňte na ostře syté či křiklavé barvy, jako je červená, zelená či oranžová. A tak nejen matrace, ale i barvy ovlivňují spánek. Zdravotní matrace jsou k dostání na internetu v mnoha variantách a z různých materiálů.

V ložnici musíte mít prostor

Ložnice by měla být místnost, která nebude zaskládána nábytkem. Samozřejmě, dominantou ložnic se stávají postele z masivu, ale nemusíte do ložnice instalovat mohutné skříně. Elegantnějším řešením jsou vestavěné úložné prostory. Dále nezapomínejte na denní světlo, které prochází okny, jež slouží i k pravidelnému větrání. Ložnice by měla být dobře větraná, aby se vám v ní dobře usínalo.

Ložnice není pracovní místo

Do ložnice si chodíte odpočinout a spát, nikoliv pracovat. Pamatujte, že pracovní koutek do ložnice určitě nepatří, a tak si na svůj psací stůl s notebookem vyhraďte jiný prostor v bytě. Když už chcete mít stůl a židli v ložnici, pak zvolte maximálně prostor cca čtyři metry čtvereční. A slaďte svůj pracovní koutek také s celkovým designem ložnice. Pokud máte kovové postele, určitě se nehodí zvolit masivní psací stůl a dřevěnou židli, která by narušovala design interiéru.

Správně zvolené lůžko

Odpočívat, nabírat síly a spát budete na posteli, a tak si nechte na jejím výběru záležet. Také vyberte správnou matrac a další prvky, které jsou pro zdravý spánek nesmírně důležité.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *