Jak na zdravý spánek?

Ložnice je místo regenerace a odpočinku. Člověk spánkem stráví asi třetinu svého života, a tak je nezbytné zabezpečit si pohodlné lůžko. Základem je pohodlná zdravotní matrace, která tělu poskytne maximální komfort. Jaké vlastnosti by měla mít taková matrace?

Spánek je pro dobrou psychickou kondici velmi důležitý. Díky němu můžete načerpat ztracenou energii a odreagovat se. Ale kvalita spánku je výrazně ovlivněna kvalitou matrace, na které spíte. Nepodceňujte tedy výběr matrace a dejte si na něm záležet.

Nevyplatí se šetřit

Budíte se ráno s bolavými zády? Nespí se vám v noci dobře, neustále se převalujete a budíte se? Měli byste se nad tím zamyslet a pořídit si novou matraci. Budete-li spát na kvalitní zdravotní matraci, dopřejete si ten nejlepší odpočinek a pohodu. Litovat rozhodně nebudete. Vaše ložnice se stane místem, kde budete rádi trávit svůj volný čas.

Spánek je výrazně ovlivněn tuhostí matrace. Odborníci doporučují tvrdost matrace mezi střední a tvrdou tuhostí. Hlavní je, aby při ležení na matraci nedocházelo k ochabování zádového svalstva. Je důležité, aby byla páteř neustále ve vzpřímené poloze. Nejsou doporučovány příliš tvrdé matrace, protože se nedokážou přizpůsobit tělu.

Pokud si zvolíte do své postele středně tvrdou matraci, uděláte správně. Budou kopírovány křivky těla a páteř bude zároveň v rovině. A to je pro zdravý spánek velmi důležité.

Kokosové matrace zajišťují komfort

Stále oblíbenější jsou kokosové matrace, které zabezpečují nejen vysoký komfort, ale také zdravotní efekt. Jádro matrace je vyrobeno z kokosového vlákna, které je získáno ze skořápek kokosových ořechů. Kokosové matrace se tedy mohou pyšnit nejen skvělými termickými vlastnostmi, ale také dokonalou cirkulací vzduchu uvnitř.

Dopřejte si kvalitní spánek, po němž již dlouho toužíte.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *