Na základové desce záleží mnohem více, než si možná myslíte

architect-3979490_640

Pokud plánujete stavbu rodinného domu, pak jsou velice důležité stabilní základy, a tím pádem i pevná základová deska. Správné provedení je mimořádně důležité, neboť prostřednictvím základové desky se přenáší celé zatížení rodinného domu do základové půdy.


 

Co je potřeba udělat ještě před výkopem?

Před zahájením realizace základové desky byste se měli ujistit, jestli se váš pozemek nenachází v oblasti s nestabilním podložím či vysokou hladinou spodní vody. Dále je nezbytné ověřit, zda pod plánovaným místem výstavby nejsou stará sklepení, šachta či studna zasypaná nestabilním stavebním odpadem, protože to by mohl být nemalý problém. Vybrat si můžete mezi kompletním geologickým průzkumem nebo sondážními výkopy, jež dané místo důkladně prověří.

Co je základová deska?

Základová deska je železobetonová a rovnoměrně rozkládá váhu celé stavby na podloží. Základová deska se doporučuje v okamžiku, pokud je zjištěna přítomnost spodní tlakové vody, protože zabrání velkému rozdílu v sesedání konkrétních částí stavby.

Výhody

  • Snižuje riziko praskání zdí.
  • Zabezpečuje delší životnost a stabilitu stavby.
  • Jedná se o stabilní řešení.
  • Deska je vhodná i na méně stabilních površích a při hrozně spodní vody. Stejně tak se doporučuje i u staveb s vyšším zatížením.

Nevýhody

  • Základová deska je náročnější na spotřebu materiálu a finance.

V poslední době projektanti sahají projektanti i realizátoři po progresivních železobetonových deskách. Pokud hledáte specialistu na základové desky na klíč, obraťte se na TS STAVBY s.r.o., který vám zajistí vedle toho i výkopové práce. V portfoliu služeb má taktéž realizaci opěrných zídek, drenážních systémů a inženýrských sítí. S výsledkem budete nadmíru spokojení, protože se jedná o profesionály, kteří přistupují ke každému projektu individuálně.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *