Obývák s nádechem nostalgie

sedací souprava

Už několik let je trendem v bytovém designu vintage a retro styl. Pokud jste i vy milovníky starých dobrých časů, jistě víte, jak obtížné je sehnat pěkný kousek nábytku, ze kterého na nás dýchnou minulá desetiletí. V té době rodiny sedávali u jídelního stolu při společných večeřích, v obývacím  pokoji si spolu povídali, četli si a v prosklených vitrínách uchovávali fotografie a jiné vzpomínky na jednotlivé členy rodiny.

Retro styl je návrat k hodnotám

Možná už jste pamětník a hledáte nábytek podobný tomu, co si pamatujete z dětství. Nebo sice tu dobu dávno minulou nepamatujete, ale líbí se vám stylové bydlení. Na stránkách Biano.cz v každém případě najdete spoustu inspirace k zařízení vašeho domova.

Obývací stěna ve stylu retro skýtá potřebný úložný prostor na všechny věci každodenní potřeby. Zásuvkové komody schovají prádlo osobní i ložní, policové skříňky jsou vhodným místem pro vaši knihovnu i kancelář a v prosklených vystavíte všechny rodinné poklady.

Retro i rustikální sestavy do obývacího pokoje často postrádají televizní stolek a vycházejí tak vstříc těm, kdo televizi přestali používat. Naopak některé jsou doplněny o jídelní stůl a lavici ve stejné úpravě, takže nic nebrání ani vám, abyste obnovili tradici společného stolování.

I sedět se dá stylově

Do obýváku samozřejmě patří také sedací souprava a i těch v retro stylu je na stránkách Biano.cz dost na výběr. Klasické, rohové nebo rozkládací, všechny jsou velmi kvalitně zpracované a jsou k dispozici v různých barevných kombinacích potahových materiálů.

A jestli vás neláká celá souprava, můžete si vybrat jen pohovku a křesílka se stolkem dokoupit zvlášť. Křesla najdete opravdu různorodá, z ohýbaného dřeva, s kovovými prvky i celočalouněné.

Pokud si chcete trochu přiblížit dobu dávno minulou, stylové bude houpací křeslo postavené pod stojací lampou, kde můžete příjemně trávit dlouhé zimní večery s knihou nebo odpočinkové křeslo, jemuž se dřív říkalo „ušák“.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *