Vše o peřinách aneb vyšlo peří z módy?

Vyměnili jste letní šatník za podzimní a zimní? Pak nezapomínejte i na své lůžko. Jej potřeba ho změnit a přizpůsobit teplotám. Nechcete-li zbytečně vytápět ložnici, ale už vás zebou nohy zimou, pak schovejte lehké letní přikrývky a vyměňte je za teplejší peřiny, s nimiž ulehnete do postele a nebudete chtít ani vylézat. Které peřiny vás nejvíce zahřejí?

Letní přikrývky byste měli nejprve vyprat, vysušit a uskladnit na bezprašné místo. Ale nedoporučujeme tyto přikrývky dávat do úložného prostoru ve vašem lůžku, do něhož se dostává textilní prach z matrace a lůžkovin. Zbytečně by se pak v přikrývce udržoval prach a rozmnožili roztoči, které vyvolávají alergické reakce, hlavně u astmatiků.

Roztoči se nenachází jen v peří

Stejně jako pečujete o svou zahradu, ploty či nábytek, byste měli pečovat i o svou matraci a také přikrývky. Uveďme si tedy na pravou míru, jak je to s materiály lůžkovin. Nedávno byly prosazovány názory, že peřiny byly zdrojem alergenů, které trápí hlavně astmatiky. To se týkalo hlavně naducaných a těžkých duchen, které máte možná doma ještě po své prababičce. Ale ze statistik vyplývá, že alergií na peří trpí pouze pár jedinců. Ve skutečnosti bývá hlavním problémem prach a plísně, které se v peřinách drží. Ale tyto neduhy se nevyhýbají ani jiným materiálům.

Ale naštěstí si dnes výrobci péřových přikrývek dokážou s těmito problémy hravě poradit. Jelikož mnoho lidí vyžaduje spánek pod přírodními a hřejivými přikrývkami, ty nejkvalitnější jsou zprávě z husího peří. Jejich cena je pak vyšší než samotné lůžko či matrace. Jedna taková přikrývka se totiž vyšplhá až na deset tisíc korun. Ale za tuto cenu si můžete být jisti, že máte vysokou kvalitu.

Peří je maximálně ošetřené

Ještě než se dává peří do přikrývej, vysaje se z něj a odstraní prach. Pak jsou na řadě kvalitní sypky z hustě tkaných látek, které dovnitř nepropustí prach, ani roztoče. Alergici tak mohou volně dýchat, protože se v peřinách neusazují roztoči, které způsobují zdravotní komplikace astmatiků a alergiků.

A navíc si dopřejte teplé lůžko, v němž můžete zůstat po celý den. Myslete na matrac, peřiny a polštáře. Žádná zima se vám pod přikrývku nedostane.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *