Chraňte svůj majetek

Máte dojem, že riziku vykradení svého bytu jste vystaveni pouze v době, kdy jedete na dovolenou či delší služební cestu? Cítíte se v zimním období v klidu a necháváte svůj majetek zabezpečen jen obyčejným zámkem? Možná vás čeká obrovské překvapení v podobě dokonale vybíleného bytu, až dorazíte domů v povznesené náladě z povedeného večírku, nebo třeba po náročném pracovním dni. I zloději totiž zdokonalují své metody a k vykradení vašeho příbytku jim bude stačit překvapivě málo času.
Poté budete pozdě honit příslovečného bycha. Jen sami sobě budete moci vyčítat, že jste si byt lépe nezabezpečili. V současnosti už přece není kvalitní zabezpečení obydlí věcí technicky nebo finančně nedostupnou.
Zásadou je zabezpečit vchodové dveře bezpečnostní cylindrickou vložkou, nejlépe však instalací dveří bezpečnostních, které mají vícebodové zamykání.
Nutné je pochopitelně také adekvátní kování. Pokud neuvažujete o výměně stávajících dveří za jejich bezpečnostní verzi, pořiďte si přídavný zámek. Jeho pořízení je levné a svůj účel splní podobně jako staré dobré bezpečnostní řetízky, které možná ještě pamatujete z bytů ve starších domech.
Výborný je systém bezpečnostní vložky s poněkud složitější technologií, jejíž pořízení je sice o něco dražší, avšak umožňuje odemčení dveří i za situace, že je zevnitř zapomenutý zasunutý klíč.
Naprosto nezodpovědné je ponechat bez zabezpečení okna a dveře balkónů v případě, že bydlíte v přízemí či nízkém patře. Investujte alespoň do uzamykatelných klik a uvažujte i o dalších možnostech ochrany svého majetku, kterými mohou být kupříkladu mříže.
Náročnější bývá zabezpečení rodinných domů, a to z jednoduchého důvodu. Možností pro vstup nevítané návštěvy zlodějů se prostě nabízí více, a tak musí majitelé zajistit všechny takové vstupy.
Výborným pomocníkem kromě standardních bezpečnostních technologií je i zamykání s hierarchickým řazením přístupových práv. Tento systém je velmi komfortním způsobem zabezpečení majetku, protože vy sami si určíte, kdo a kolik zámků bude moci otevřít.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *