Domácí knihovny jsou opět v módě

Patříte mezi čtenáře preferující tištěné knihy před elektronickými? Máte doma velké množství knih a neustále se vám jejich sbírka rozrůstá? Řešíte otázku, kde své knihy skladovat? Samozřejmě, že v domácích knihovnách, které se opět dostávají do módy. Pojďme se podívat, jak může knihovna zútulnit váš interiér.

Knihovny můžeme rozdělit na dvě hlavní kategorie – samostatné jednotky a součásti obývacích stěn. Luxusním dojmem působí solitérní jednotky, které se mohou pyšnit svým elegantním a kouzelným designem. Někdy je jen těžko k uvěření, že se skutečně jedná o knihovnu. Vaše bydlení díky správně zvolené knihovně dostane nádech přepychu.

Když není dostatek místa

Pokud máte ve svém miniaturním bytě nedostatek místa, ale i tak chcete najít vhodný prostor pro své knihy, pak zvolte nástěnné police, které jsou zavěšené na zdi. Tyto police nejen, že šetří místo, ale také zaplní prázdný a jinak chladný prostor na zdech. Police můžete umístit do ložnice, ale také do pracovní místnosti.

Jestliže je vaše ložnice sestavena spíše s dřevěných prvků, pak byste měli zvolit také dřevěnou knihovnu. Ale na trhu jsou domácí knihovny také z plastů, kombinace kovu a skla či masivu. Výběr je pestrý. Můžete si tak vybrat knihovnu, která dokonale padne do interiéru ložnice. Ne nadarmo se říká, že je ložnice místem odpočinku a relaxace. Pro mnohé je formou relaxace právě čtení knížky, a tak mějte své věrné přátele – knihy – po ruce.

Knihovna na míru

Máte-li bohatou fantazii a preferujete-li netradiční design, pak si můžete nechat udělat knihovnu na míru. Asociace českých nábytkářů sdružuje všechny nábytkáře, kteří vám jsou ochotni udělat nábytek podle vašich představ. Dejte vašim knihám domov, jaký si zaslouží.

Knihovny v moderních bytech a domech jsou zejména v bílé či smetanové barvě. Pro milovníky tmavších barev je ideální černý lak.

Vyberte si knihovnu, která vám bude vyhovovat jak svými rozměry, tak i designem. Konečně budete mít všechny své knihy pohromadě.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *