Důvody, proč bydlet v pasivním domě

1409844_69069656Chcete mít prostorný dům, který vám poskytne kvalitní zázemí pro práci, zábavu s přáteli a dětmi a pro odpočinek? Na bydlení jsou v současné době kladeny vysoké nároky a stále oblíbenější se stávají pasivní domy. Pasivní dům vám může nabídnout příjemnou teplotu v horkých letních dnech i za mrazivého počasí, při větrání nebudete cítit průvan a v domě se bude stále udržovat čerstvý vzduch. V dnešním článku se podíváme, proč jsou pasivní domy tak žádané.

Možná tomu nebudete věřit, ale Centrum pasivního domu vás o kvalitách pasivního bydlení přesvědčí. A věřte, nebo ne, dnes se dá prostorný pasivní dům postavit za téměř stejné náklady, které byste vynaložili na novostavbu. Rozdíl je však v tom, že pasivní dům vám může ušetřit až 90 % nákladů na vytápění. Jaký je tedy princip těchto domů? Nejsou vyžita žádná nákladná zařízení.

NÁŠ TIP: Eurohranoly predaj – sú hlavným výrobným faktorom našej spoločnosti, nájdete tu veľmi zaujímavé ceny.

Teplo se z domu nedostane, a tak není potřebné instalovat složitý systém vytápění. Využívá se slunce, lidí a také elektrických spotřebičů, čímž můžete snadno vytopit váš dům. Zní to neuvěřitelně, ale bydlení může být skutečně levné, stačí vědět, co stavět.

Výhody pasivního domu

Ale tím, že se nastěhujete do pasivního domu, ušetříte nejen na vytápění, ale také můžete zlepšit svůj zdravotní stav. Domy jsou často ohraničeny i ploty ze dřeva. V domě se neustále filtruje vzduch, čímž se z něho odstraňují škodlivé nečistoty a prach. Alergici budou jako v ráji. V místnostech se nebudou objevovat ani plísně, které jsou častým problémem zrekonstruovaných panelových domů.

  • vyšší komfort života
  • nízké náklady na vytápění
  • neustále čerstvý vzduch
  • příjemná teplota v místnostech
  • vyvážené teploty v zimě i v létě

Úspora tepla

Pasivní dům je velmi oblíbený právě kvůli tomu, že ušetříte na vytápění. Ceny energií rok co rok stoupají, a tak se vytápění domu značně prolíná do domácího rozpočtu. Ale s pasivním domem budete potřebovat max. 15 kilowatthodin na metr čtvereční vytápěné plochy. Buďte neustále nad věcí. Čtěte také, že je plánována Nová zelená úsporám.

Ale úspora je kladena i na bydlení jako takové. Můžete si dům zřídit s různými úsporami prostoru, například do ložnice zvolíte postele s úložným prostorem, vestavěné skříně, do dětských pokojů zase zkombinujete vyvýšenou postel, pod níž bude umístěn stůl, čímž šetříte prostor a podobně.

Sdílet článek

2 thoughts on “Důvody, proč bydlet v pasivním domě

  1. Zajímali by mne i nějaké nevýhody pasivního domu :). Sám jsem teď v jednom bydlel a není to upřímně taková “idilka” jak je tady zmiňováno… :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *