Jak zvětšit byt bez stavebního zásahu?

byd01Místnosti ve svém bytě či domě nafouknout nemůžete, ale jediné, co můžete je uspořádat nábytek tak, aby byly opticky velké. Uvolněte stěny a nainstalujte do místnosti zrcadlo. V dnešním článku se podíváme na pár skvělých vychytávek, jak docílit větších místností.

Možná jste už slyšeli o tom, že můžete místnost opticky zvětšit použitím světlých barev nábytku a stěn. Ale toto nejsou všechny rady, kterými se můžete řídit. Stačí pouze z přeplněného bytu odstranit to, co nepotřebujete. Tím docílíte vzdušných místností, kde se vám bude lépe bydlet. Konečně se nebudete bát pozvat do svého menšího bytu návštěvu.

Hlavní výhodou je, že když bydlíte v bytě, nemusíte řešit zahradu, ploty, soukromí na zahradě a podobně. Ale zase nemáte kde v létě sedět se svými přáteli.

Uspořádejte si efektivně všechen nábytek – od manželské postele, přes jídelní stůl až po obývací stěnu. Správným a praktickým uspořádáním se vám prostor mnohonásobně zvětší.

Méně je někdy více

O tom, že méně je někdy více, není pochyb a při uspořádání malého bytu to platí dvojnásobně. Místnosti jsou v bytech přeplněné a kromě běžného nábytku, který je nezbytný pro sezení, respektive ležení, se v místnostech nachází nepřeberné množství skříní, úložných prostorů a zbytečných dekorací. Moderní bydlení klade důraz na nadčasovost a čistou linii. Takové kovové postele v ložnici možná na někoho působí stroze, ale dodávají místnosti vzdušnost a eleganci. Jednoduché hranaté kuchyňské linky doplněné spotřebiči zase provzdušní celou kuchyni a podobně.

Čím prázdnější je místnost, tím vám přijde větší. Odborníci doporučují používat nízký nábytek, který opticky zvětší místnosti. Ideální je nábytek nepřesahující dvě třetiny výšky vaší postavy.

Prázdné vs. zaplněné stěny

Nejčastěji bývá ložnice nejmenší místností v bytě, ale to je špatně. Ložnice potřebuje prostor, a jestli nemáte na výběr, můžete docílit optického zvětšení prázdnými stěnami. Odstraňte všechny zbytečné obrazy, dekorace, plakáty. Na stěnách dnes nemusí nic viset, protože doplníte-li ložnici nádhernou postelí, nebo stylovým nábytkem, ani vám nepřijde, že jsou stěny prázdné.

Používejte zrcadla

byd02

Již po staletí se používají zrcadla v místnostech pro optické zvětšení prostoru. Princip je jednoduchý. Zrcadlo odráží okolí, a tak se prostor zdvojnásobí. Zrcadla by se měla nacházet ve výšce vašich očí, abyste do nich viděli a mohli vnímat správný efekt.

I malý byt může vypadat velký. Jen stačí vědět, jak na to.

Sdílet článek

One thought on “Jak zvětšit byt bez stavebního zásahu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *