Starožitný nábytek se stane ozdobou domácnosti

starožitný

Zub času je neúprosný, ale proč se zbavovat všeho, co pochází z dob minulých? Vraťte starožitnému nábytku jeho zašlou slávu a uvidíte, že se stane ozdobou domácnosti.

Jak starý je starožitný nábytek?

Jako starožitnost označujeme předměty, které v sobě nesou kouzlo starých časů. Kdybychom měli být konkrétnější a toto období datovat, jednalo by se o věci starší než 50 let.

Starožitný nábytek není kýč

Starožitný nábytek dýchá historií a nese si s sebou svůj příběh. Starožitný nábytek nemusí být nutně mohutný nevkusný kýč. Pokud jej vhodně zakomponujete do své moderně zařízené domácnosti, stane se originálním a elegantním solitérem.

starožitný

Dbejte na funkčnost

Účelem není zaplnit místnost starožitným nábytkem od podlahy ke stropu. Ani jediným kusem, kolem kterého budete neustále běhat s prachovkou. Vybírejte takový nábytek, který prakticky využijete. Může se jednat třeba o prostornou knihovnu, do které uložíte knihy, psací stůl do pracovny, pohodlné křeslo známé jako „ušák“, kuchyňský jídelní stůl

Pro jaké historické období se rozhodnout?

Při zakomponování historického nábytku nehraje roli, zda pochází z období baroka, rokoka, secese, renesance nebo funkcionalismu. Důležité je, aby se vám vybraný kousek líbil.

Dáme vám však radu… chcete-li do jedné místnosti umístit více kusů starožitného nábytku, držte se pravidla, že méně je někdy více. Tím myslíme, abyste nemíchali historická období.

Kde mohu zakoupit historický nábytek?

Sháníte-li starožitný solitér do své domácnosti, doporučujeme se vybavit dostatečnou trpělivostí a navštívit starožitnictví a specializované prodejny tohoto typu sortimentu ve svém okolí. Na internetu si můžete také vyhledat firmy ve vašem dosahu. Většina z nich disponuje svými webovými stránkami, skýtá se vám tak možnost prohlédnout si nabídku starožitného nábytku ještě před osobní návštěvou.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *