Triky a tipy pro kvalitní výběr sedačky do obýváku

living-room

Při výběru kvalitní pohovky do obývacího pokoje je třeba zvážit několik faktorů. Nejprve si určete svůj rozpočet. Když budete vědět, kolik můžete za pohovku utratit, pomůže vám to zúžit výběr a nasměruje vás to správným směrem. Na druhou stranu by vás ale finance neměly omezovat v pořízení opravdu praktického kousku nábytku. Sedačku nekupujete na rok, většinou jde o investici dlouhodobějšího charakteru, a proto byste na ní neměli přehnaně šetřit. Na druhou stranu ale nemusíte ani zbytečně vyhazovat peníze.

Jak velkou?

Při volbě správné velikosti sedací soupravy se bohužel musíte řídit především velikostí vašeho bytu. Pokud je malý, velká sedací souprava se do něj zkrátka nevejde, natož rozložená. Proto si změřte prostor, který máte k dispozici a ujistěte se, že je větší než rozměr vámi vybrané pohovky v rozloženém stavu. Při měření počítejte také s tím, že by mezi jednotlivými kusy nábytku měla zůstat alespoň 50 cm široká ulička, kterou budete moci procházet.

Styl a pohodlí jsou v kurzu

Na pohovce budete většinu času lenošit. Měla by být pohodlná a odrážet váš styl. Dáváte přednost modernímu vzhledu nebo něčemu tradičnějšímu? Vyzkoušejte si její polštáře, abyste si osahali jejich strukturu a zjistili, zda vám vyhovují. Vyzkoušejte také různé druhy látek: samet, kůži, bavlněné potahy atd. protože všechny mají své přednosti a každému vyhovuje něco jiného. U pohovky zkontrolujte také kvalitu konstrukce. Rám by měl být vyroben z tvrdého dřeva nebo ještě lépe kovu. Pevný rám je nutností zvláště, pokud plánujete sedačku často přemísťovat. A samozřejmě nezapomeňte styl pohovky také přizpůsobit stylu své domácnosti, aby do ní nový kousek snáze zapadl.

Taburetky jsou vždy při ruce

Říkáte si, že na taburet ve vašem obýváku už nezbývá místo? Pořiďte si ho jako noční stolek anebo místo stolku k pohovce. Využijete ho na občasné sezení, schováte do něj drobnosti od knížek po čokoládu, a navíc budete mít k ruce další úložný prostor. Ten se hodí vždycky. A ta slast, když si po celodenním běhání konečně natáhnete nohy a podložíte je právě taburetem. Alespoň jeden si domů určitě pořiďte. Když ho designově sladíte s pohovkou, máte vyhráno.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *