Zbavte se skvrn na sedací soupravě snadno a rychle

pohovka

Každou domácnost tvoří nábytek, o tom není pochyb ani sporu. Zatímco v některých domácnostech vede masivní, leč krapet dražší nábytek, jinde se setkáte se barevností nebo naopak střídmostí a neutralitou. Ať už ale máte nábytku, kolik chcete, pravděpodobně je dominantou vašeho obývacího pokoje sedací souprava čili pohovka. Na ní usedají pravidelně návštěvy nebo vy se svou rodinou, když hrajete společenské hry nebo jen sledujete oblíbený televizní seriál.

Bohužel sedací souprava či pohovka při používání trpí. Používáme ji prakticky denně, což znamená, že se na ní mohou zanedlouho vyskytnout skvrny. Skvrny bývají nejčastěji od jídla, ale samozřejmě mohou vzniknout i kvůli krvi, kterou do ní nechtěně otřete, nebo za skvrny mohou často domácí mazlíčkové. 

Abyste však nemuseli kupovat pohovku hned novou sotva ve chvíli, kdy se na ní ukáže nějaká skvrna, poradíme vám, co vám pomůže skvrny odstranit. Ať už se rozhodnete použít jakéhokoli pomocníka, myslete na to, že především rychlost je rozhodující. 

Pomocníci za pár kaček

Nemusíte si kupovat drahé čističe, které navíc ani nedělají svou práci, jak se uvádí na obalu či etiketě. Zkuste to raději s osvědčenými společníky, kteří stojí jen pár kaček. Co třeba vsadit na obyčejný saponát, který jinak používáte na nádobí? Neředěný saponát je pomocníkem při čištění skvrn od kakaa nebo od propisky. Jenom ho stačí nechat chvilku působit na skvrně. 

Za pár korun také koupíte takzvané žlučové mýdlo, které je přeborníkem v odstraňování skvrn. Vyzkoušíte ho?

Sůl je také pomocník

Samozřejmě při čištění pohovek vám mohou přijít vhod babské rady, které jsou osvědčené dlouhá staletí. Například se vyplatí skvrnu od vína posypat po jejím vysušení solí. To samé pomáhá i na skvrny od kávy. Pokud se vám na pohovku vylil čaj, na to zase pomáhá obyčejný překrojený citron.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *