Granitové dřezy patří do moderní domácnosti. Jaké mají přednosti?

granitový dřez

Dnes se už většina moderních domácností rozhodně pořídit si granitový dřez. Jejich obrovskou výhodou je nádherný vzhled. To je také důvod, proč si je většina z nás kupuje. Jsou dostupné ve světlém i tmavém provedení. Je ale vzhled to jediné, proč si je taková spousta lidí pořizuje? Nebo mají granitové dřezy ještě další, skryté přednosti? Proč si vybrat právě granitový dřez?

Odolnost

Granit je materiál, který tvoří z 80 % kamenivo, z 15 % pojiva a 5 % barviv. V tomto bodě je zapotřebí upozornit před plastovými napodobeninami granitu, které nejsou tolik odolné. Jsou ale levnější, takže pokud toužíte po jejich atraktivním vzhledu a jste ochotni investovat méně peněz, mohou být jednou z možností. Granit je velice odolný materiál, který zvládne vysoké teploty (až do 280 °C) a jen tak jej neoškrábete. Dřez je barevný ve všech vrstvách stejně, takže když už jej poškrábáte, rýha nepůjde vidět.

Různá barevná provedení

Granitové dřezy můžete snadno sladit i s kuchyňskou linkou a baterií – nebo je nechat vyniknout. Granit je moderní materiál, který se hodí do každého moderního interiéru. Můžete si vybrat, zda si koupíte jednoduchý nebo dvojitý dřez, varianty jsou stejné, jako u dřezů, které se vyrábí z nerezu. Můžete je pořídit ve světlé i tmavé barvě, podle toho, která se vám bude do kuchyně lépe hodit. Hodně oblíbené jsou v poslední době černé granitové dřezy.

Snadná údržba

Lidé, kteří žijí v oblastech s tvrdou vodou, mají obavy, že na granitu budou skvrny viditelnější. Není to pravdou, protože granitové dřezy mají vícebarevný povrch, který případné nečistoty i vodní kámen skryje. Přirozená vlastnost granitu je odpuzovat nečistoty i vodní kámen, takže je stačí jednoduše otřít bez nutnosti drhnutí. Jednou za čas si od výrobce granitových dřezů kupte speciální leštící pastu, která vytvoří ochrannou vrstvu zabraňující usazování vodního kamene. Tato vrstva také odpuzuje případné nečistoty.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *