Hliníkové dveře a okna mají velmi dlouhou životnost

Hliníkové systémy

Ve stavebnictví patří hliník k materiálům, které jsou odolné s dlouhou životností. Není divu, že jeho obliba stoupá. Pokud se tedy rozhodnete rekonstruovat dům výměnou oken a dveří, nabízí se hliník jako materiál první volby.

Historie hliníkových oken

Po staletí se vyráběla okna ze dřeva. Bylo to pochopitelně i proto, že lidé využívali materiál, který měli nejvíce po ruce. Bylo tomu tak až do 50. let minulého století. Tehdy se na trhu objevila okna z nového materiálu – z hliníku. Nabízela mnohem nižší cenu a k tomu vyšší odolnost a pevnost než okna dřevěná. Umožňovala také používat dvojité prosklení, proto získala značnou popularitu. V současné době si místo na trhu dělí hliníková okna společně s dřevěnými a plastovými okny.

Jaké jsou výhody hliníku

O hliníkových oknech se dá říct, že jsou prakticky bezúdržbová, protože se nemusejí natírat ochrannou barvou. I přesto odolávají povětrnostním vlivům. Platí to i pro hliníkové dveře. Ani po letech se nekroutí a nedeformují. Tuto pevnost je možné využít také pro výrobu oken a dveří atypických rozměrů. Kromě toho jsou bezpečné vůči vniknutí do objektu. Životnost oken a dveří z hliníku se počítá alespoň na půl století. Znamená to, když si je pořídíte, že máte na dlouhou dobu vystaráno.

Hliníkové systémy

Hliníkové systémy musejí splňovat platné evropské normy a předpisy. Týká se oken, dveří i fasád. Na jejich výrobu se velmi často používají kvalitní německé a polské profily v různých barevných odstínech. Tím lze hliníková okna i dveře snadno přizpůsobit barvě i vzhledu fasády, a vytvořit tak jednotný celek s osobitým vzhledem. Není problém nabídnout zákazníkům hliníkové systémy s požární odolností, jež jsou velmi žádané.

Nejste-li ještě rozhodnutí, pro jaký materiál se rozhodnout, s hliníkem neuděláte krok špatným směrem.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *