Investujte do kvalitní sedací soupravy. Poradíme vám s výběrem

Kvalitní sedací souprava do U

Sice to na první pohled nevypadá, nicméně výběr sedací soupravy je poměrně složitý. I když jsou některé věci samozřejmé, není na škodu si je připomenout. Pokud chcete, aby vám sedací souprava sloužila spoustu let (možná i desítky let), sáhněte po vysoké kvalitě a požadujte precizní zpracování.

Design je na prvním místě

V první řadě si ujasněte styl interiéru, protože třeba kvalitní sedací souprava do U nezapadne do každého obývacího pokoje. Velice totiž záleží i na rozměrech místnosti. Jestliže tedy chcete zachovat vzdušnost, nadchnou vás světlé odstíny a menší rozměry. Záleží také na detailech, protože sedací souprava by se měla dokonale hodit ke koberci, obrazům, ale i ostatnímu nábytku.

Dobře si promyslete, jaké atmosféry chcete dosáhnout. V případě, že má prostor působit klidně a tlumeně, uchvátí vás neutrální pohovka. Působivým dojmem působí zase barevnější varianty.

Funkčnost je také důležitá

Otázka zní, k čemu budete pohovku používat? Samozřejmě, primárně k sezení, nicméně v menších bytech slouží rozkládací sedací souprava rohová i jako lůžko. Obývací pokoj mnohdy plní více funkcí. Přes den jako společenská místnost, kde se setkávají členové rodiny i přátelé, přes noc zase jako ložnice, která má poskytnout komfort během spánku. Právě tomu by měla být uzpůsobena samotná konstrukce, poté pak i polstrování.

Ideální šířka a hloubka

Změřte obývací pokoj, abyste se ujistili, že se vám sedací souprava dokonale vleze do místnosti. Vyhnete se tak dvěma extrémním situacím. Buď by totiž pohovka byla příliš velká, a tím pádem by prostoru dominovala a nezbylo by místo na konferenční stolek, nebo by byla malá. Sedací souprava musí místnost pěkně vyplnit, aniž by působila velkým či malým dojmem.

Co se týče hloubky, tak i v tomto ohledu se sedací soupravy liší. Některé modely mají hloubku klidně i jeden metr.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *