Jak osvětlíte svůj sklad bez neustálého svícení žárovkami?

industrial-hall-1630737_640

Každodenní provozování skladu je velmi nákladná záležitost. Pouze za samotné osvětlení utratíte klidně i několik stovek tisíc korun ročně. Přesně proto se hodí vyhledat způsoby, díky nimž snížíte své výdaje za minimum. Jak ušetřit za elektřinu?

Přes den nemusíte svítit

Skladovací haly jsou velmi specifický druh prostoru, v němž často nepřichází klasická okna v potaz. Přesně proto si jejich majitelé nechávají instalovat stovky a stovky výkonných svítidel, která nechávají zapnutá i přes den. Na takový postup zapomeňte. Proč?

Na scénu totiž přichází střešní světlíky a světlovody. Obě vychytávky nachází své místo na střeše, kde zachycují přirozené denní světlo ze Slunce. Následně jej skrz šikovně sestavené potrubí převádějí až k finální součásti – nastavitelné odrazové ploše. Daná plocha následně rozprostírá denní světlo do předem určených místností. A co víc, s téměř 100% intenzitou, s jakou svítí venku (to samozřejmě platí jen v situaci, kdy se spolehnete na kvalitní výrobu světlíků).

Díky tomuto jednoduchému vynálezu nemusíte přes den zapínat elektrická světla, takže hravě ušetříte desítky až stovky tisíc korun ročně.

Kompletní vybavení skladu

Základem efektivního přenosu světla je nalezení ověřených odborníků. V tomto oboru se již řadu let pohybuje třeba oblíbená společnost Pruniwerk a.s. Daní odborníci realizují světlíky, světlovody i celou řadu dalších důležitých součástí haly. Jakých?

Za zmínku stojí hlavně ventilační turbíny, výroba hliníkových dveří, výroba hliníkových oken, výroba oken Ostrava i požární odvětrávání.

Určitě vás bude zajímat, kolik peněz stojí instalace jednotlivých technologií. Podívejte se na webové stránky pod vloženými odkazy a otevřete si sekci „Reference“. Ihned uvidíte fotografie i cenu různých projektů.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *