Jak probíhá výkup nemovitostí? Pro koho je tato možnost vhodná?

sam

Výkup garáže, chaty a chalupy, domu, bytu či jiné nemovitosti je skvělou možností, jak prodej co nejvíce urychlit. Vzhledem k tomu, že ale získáte asi o čtvrtinu nižší cenu (nebo i o více), než kdybyste nemovitost prodali sami, se k této možnosti uchylují ti, kteří potřebují rychle získat peníze, které mají v rámci nemovitosti. Najít kupce totiž nemusí být až tak jednoduché. Najít společnost, která se výkupem zabývá, je mnohem jednodušší.

O nic se starat nemusíte

Když byste chtěli prodávat chatu, která je od místa vašeho bydliště vzdálená, mohlo by být problematické tam jezdit, v případě, že se rozhodnete prodávat sami. Také s prodejem přes realitní kancelář by to mohlo být problematické. Výkup chaty a chalupy je mnohem pohodlnější a po podpisu dokumentů už se nemusíte o nic starat. A peníze získáte do několika dnů.

Vyberte si společnosti

V první řadě musíte kontaktovat společnost, která se výkupem zabývá. Obvykle je to možné prostřednictvím online formuláře, ale také e-mailu či telefonicky. Zvolíte-li první dvě možnosti, pak se vám zástupce společnosti sám ozve. Následuje osobní schůzka, na které se zástupce seznámí s nemovitostí, a budou přesně stanovena pravidla výkupu (kolik za nemovitost dostanete, zda bude vyplacena záloha na nemovitost předem apod.). K tomu je ale zapotřebí nejprve provést odhad nemovitosti.

Všechny služby v ceně

Společnost, která vykupuje vaši nemovitost, obvykle nabízí celou dokumentaci v ceně. Některé ale nabízí ještě něco navíc, a to je například jednání na katastrálním úřadě, s exekutory či věřiteli a některé další služby. Když si vezmete, kolik této společnosti za služby platíte, tak se určitě vyplatí, když za vás zařídí vše potřebné. Při výběru společnosti se vyplatí zkontrolovat si její recenze na nezávislých webových stránkách (nikoli na internetových stránkách samotné společnosti).

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *