Střecha na terasu musí nějak vypadat

Terasa – zastřešení

Lidé žijící ve vlastním rodinném domku mají celou řadu výhod. Jednou z nich je i možnost vytvořit si vlastní terasu, což se dá často brát i jako další pokoj, ovšem nikoliv v interiéru, nýbrž na vzduchu.

Problém je, že něco takového je mnohdy docela nákladné, nicméně na některých věcech je reálné ušetřit, třeba na nábytku. Kde by se ovšem nemělo šetřit vůbec, to je zastřešení.

Ideál málokdy bývá za pár korun

Žel právě zde touží lidé uspořit největší peníze. Není se čemu divit při dnešní inflaci, nicméně když už se dá člověk do budování opravdu kvalitního venkovního posezení, neměl by volit ty nejlevnější možnosti typu nepromokavé plachty.

Nic proti nim, když zakrývají materiál či auta, jsou velmi efektivní, avšak jako střechy nefungují. Nejsou totiž dostatečně odolné. Sice zvládnout ochránit osazenstvo terasy proti dešti i otravným slunečním paprskům, avšak vůči silnějšímu větru je plachta obvykle bez šance. A na rozdíl od markýzy ji nejde v případě blížícího se vichru rychle stáhnout.

Už jen proto je lepší sáhnout po něčem přeci jen trvanlivějším a houževnatějším, třeba po tradiční pergole.

Klasika, co neurazí

Pergoly jsou typické nejen pro české, ale obecně pro světové zahrady. Jde víceméně o jednoduché, avšak často vizuálně zajímavé a velmi praktické konstrukce, které nabízejí svým uživatelům komplexní ochranu.

Skvělé navíc je, že se nemusí vždy jednat o nic extra drahého. Běžně jsou k dostání i velmi dobré kousky, jež neurazí ani po designové stránce. Řeč je hlavně o prefabrikovaných modelech, které si každý zájemce může na dvorku snadno složit svépomocí. Stačí mít pouze k dispozici vhodné nářadí a řídit se podle přiloženého návodu.

Správná volba

Terasa – zastřešení ve formě pergoly je rozhodně dobrá volba, které jen málokdo nakonec lituje. Hodně zde záleží i na tom, zdali si člověk koupí klasiku ve formě dřevěné konstrukce či dá přednost moderním bezúdržbovým materiálům typu ocel, hliník či plast.

Pergoly z přírodní suroviny je sice potřeba podobně jako dřevěné ploty s železnou pravidelností natírat protektivními prostředky, na druhou stranu nejde o nic složitého ani časově náročné. Stačí tomu věnovat čas dvakrát ročně.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *