Perské koberce jako umělecký bytový skvost

perský – koberec

Kvalitní orientální koberec umístěný vkusně do interiéru je skutečným estetickým kouskem, na nějž se nebudete chtít vynadívat. Na první pohled vás zaujme jedinečná harmonie vzorů a barev. O tom, že se jedná o skutečný nadčasový kousek, hovoří fakt, že hodnota koberce neklesá, nýbrž roste. I proto se v řadě rodin dědí z generace na generaci.

Na kvalitě záleží

Historie perských koberců sahá do dob Perské říše, konkrétně do Íránu. V současné době název perský – koberec zahrnuje též výrobky z Turecka, Pákistánu, Turkmenistánu či Afghánistánu. Skutečné originály jsou tkané ručně, a to z přírodních materiálů, jimiž jsou vlna, bavlna nebo hedvábí. Díky tomu jsou velmi příjemné na dotek a mají dlouhou životnost. Z toho důvodu byste je měli pořizovat jen od ověřených prodejců, jež vám pravost perského koberce doloží certifikátem.

Najděte mu čestné místo

Perské koberce jsou zpravidla vyvedeny v barevných odstínech tmavomodré, béžové, vínové a zelené. Co se týče motivů, převládají květinové vzory doplněné ptáčky. Jedná se o symboliku pověstných perských zahrad překypujících barevnou faunou a flórou. Z toho důvodu je třeba perský koberec doma citlivě umístit, aby se v pokoji krásně vyjímal a stal se opravdovou ozdobou. Nevíte-li si rady s výběrem té nejlepší barevné kombinace, pošlete do patřičného obchodu fotografii místnosti a ten nejvhodnější koberec vám doporučí.

Máte raději modernu?

Orientální výrobky jsou dostupné i jako kvalitní moderní koberce, jimž dominují tlumené přírodní odstíny, decentní vzory a jednoduché motivy. Velmi populární jsou íránské koberce zvané Gabbehy, jejichž dotyk je opravdovou rozkoší. Mají totiž vlas přesahující 1,5 cm, proto jsou velice příjemné na došlap. Z toho důvodu se doporučují umístit hlavně do ložnice či dětského pokoje. Variantou jsou moderní koberce Chubi, pro něž je charakteristický vysoký lesk.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *